Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Még elég kezdő vagyok programozás terén. Az iskolában a Dev-C++-ot használjuk, és itthon is szeretnék gyakorolni. Az lenne a probléma, hogy megírom a programot és le is fordítja viszont nem futtatja :/
2012. febr. 26. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

ez elég durva problémának tűnik ahhoz, hogy te csinálj valamit rosszul. 2 dolog jutott eszembe:

- A Windows rögtön be is zárja a lefutott programot, és csak egy konzol-villanást látunk. Használsz system("pause"), vagy getch() parancsot a végén?

- Van lehetőség csak fordításra. Jó ikont nyomtál le/ gyorsgombot használtál??

2012. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen azt is írtam hogy getch();

a sulinkban a gépen működnek a programok, nem tudom nálam miért nem.

és jó gombot nyomtam... van olyan, hogy futtatás és olyan is , hogy fordítás és futtatás. mindkettővel próbáltam de nem működik :(

2012. febr. 26. 13:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes.

Én kényszerből használtam a Dev-C++ IDE-t, de mióta rájöttem, hogy telelepíti magával a MinGW-t is, illetve hogy azt külön is könnyedén feltelepthetem, már cska Notepad++ -t és a gcc/g++ fordítót használom parancssorból.

Ha végképp nem megy

-szerezd be a Notepad++ -t, vagy kedvenc szintaxiskiemeléssel rendelkező szövegszerkesztőd (van Gedit is Winre, csak úgy tapasztaltam, elég lassú)

- A Dev-C++ mappáján belül valahol lesz egy \bin mappa, azt add hozzá a PATH-hoz

- Szerkeszd a forrást a szövegszerkesztővel, fordítás:

C:

>gcc forras.c

C++:

>g++ forras.c

2012. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Túl hamar küldtem el, szóval:

C++:

>g++ forras.cpp

2012. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, remélem menni fog.
2012. febr. 27. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!