Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lusta vagyok tanulni, hogyan...

Lusta vagyok tanulni, hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Nincs ki támogasson vagy megdicsérjen,hogy eddig eljutottam.

A szüleim csak azt mondják,hogy minek tanulom ezt felesleges.

Nem bírom tovább de tudni akarom a c++ nyelvet.

Mindig csak megnyitom a code blocksot meg a könyvet de nem bírom tanulni. :(


Mit csináljak,hogy másképp legyen?

Nem érzem jól magam itthon,kimenni meg nem akarok az utcára meg sehová sem mert szociális fóbiám van.


De már 240 oldalt megtanultam 8 hónap alatt amit tudok is részletesen,de tovább nem megy sajnos :(


A végső célom az,hogy el tudja készíteni egy egyszerű kis programot amiben van hang,grafika,fizika ennyi.


2012. márc. 10. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hobbiból kezdtem programozni, akkor még pascallal,s lám, most egyetemre járok. :) Azt hiszem, a hobbi szinten nem a sebesség a lényeg, hanem hogy élvezd, ha most épp nincs kedved, tedd el későbbre, senki sem fog megróni miatta.

Ami a kötelező dolgokat illeti, az én szüleim már kb. felső tagozattól nem tudtak hozzászólni a cucchoz, ami tényleg nem volt könnyű. Így, 20 éves fejjel azt mondom, elkezdeni a legnehezebb, ha már éppen tanulsz, könnyebben megy a folytatás. Lebegjen előtted egy cél, hogy 5-öst akarsz, vagy keress valami érdekeset az anyagban, vagy keress tanulótársat!

2012. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát elhiszem hogy nehéz lehet úgy hogy a környezetedben senki nem támogat vagy inkább ami szerintem pontosabb kifejezés;senkit sem érdekel hogy haladsz nincs akivel megoszd mit értél el eddig.Nincs aki támogasson.

Ha mégis megosztod valakivel az a valaki rendszerint nem tudja értékelni és támogatást nem kapsz csak "aha jó".

És ez néha csak még jobban lehangolja az embert.


Ismerős,én is így voltam.


Annyit tudok tanácsolni hogy első sorban magadért csináld,ne a környezeted elismeréséjért és hidd el könnyebb lesz.


De ha alapvetően nem élvezed a tanulást,a programozást.

Nem tud feldobni ha sikerül valamit elérned,megoldanod akkor sok értelme nincs eröltetni szerintem.


De az is közre játszhat hogy kevés siker élményed van,túl messze vagy a célodtól.Lehet érdemesebb lenne valami egyszerűbb nyelvvel,kész engine-ekkel kezdeni nem C++-al.

Mondjuk nem tudom hogy a C++-al kezdted-e vagy sem.De ha igen,akkor egyenlőre válts valami egyszerűbbre mondjuk Pascal,Basic,Lua.Majd kész engineket scriptelgess és utána menj neki a C++-nak és engine fejlesztésnek.

És ha látványosabb dolgokat is elérsz,van siker élményed akkor könnyebb lesz folytatni hidd el mintha elsőre csak a száraz programozást próbálod lenyomni a torkodon.Azt is lehet de ahhoz nagyon szeretni és élvezni kell,de ahogy látom te nem igazán élvezed.


Szerintem próbálj ki valami egyszerűbbet,kész engineket scriptelgess:


Leadwerks

Game Editor

3DRad

XNA


Ezeket ajánlom,mind a 3-ban C valamelyik fajtájában lehet scriptelni látványos dolgokat el lehet érni bennük scripteléssel.


De megpróbálkozhatsz játék fejlesztésre kihegyezett nyelvekkel is mint a:


DarkBasic

BlitzBasic

GLBasic


Vagy komolyabb motorokkal mint a:


Unity

Shiva

UDK



Legalábbis gondolom a játék fejlesztés lenne a cél.

De ha az engine programozás akkor is szerintem valami egyszerűbbel kezd ne C++-al.Fizikát,grafikát nem egyszerű a 0-ról programozni még 2D-re sem.


De a legfontosabb hogy azt csináld amit szeretsz,úgy ahogy szereted,azzal amivel szereted.

Ha alapból nem szereted az egészet kár eröltetni.


Itt egy fórum ahol játék fejlesztés és engine programozás legkülönbözőbb területein beszélgetnek..Regisztrálj és beszélgess velük,kérj tőlük tanácsot vagy ha van valamid azt belinkelheted nekik és kikérheted a véleményüket ha tényleg arra vágysz:


[link]


Csak vigyázz mert szeretnek beszólogatni egymásnak de nem kell túl komolyan venni őket,csak amikor menstruálnak kicsit ingerlékenyek tudnak lenni :D

De amúgy jó fejek.

2012. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne sírjon a szád. Ha úgy érzed hogy nem tudod megtanulni akkor talán rossz pályára álltál. Talán inkább egy kevésbé megeröltető dolgot kellett volna választanod amibe nem roppanik bele a kis lelked. Küzdjél keményen!
2012. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj ki az utcára és ismerkedj, a gép előtt meg fogsz hülyülni (teljesen komolyan mondom).
2012. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!