Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell alkalmazni a program...

Hogy kell alkalmazni a programban, az impulzus törvényét? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Tudom, szokatlan kérdés, és nem is igazán tudom hova kéne írni, melyik témába, hisz kicsit fizika, és kicsit programozás is. A gondom a következő lenne: Van egy kör alakú test(labda), és van egy félkör alakú test (fej). A fej tud mozogni, de természetesen, nem mozdulna meg ha a labda rápattanna, ellenben a labda, ugye elpattanna a fejről. Azt kéne kiszámolnom a programomban, hogy a labda a fejről elpattanva, milyen irányban, és milyen sebességgel megy. Fizikából nagyon hülye vagyok. Valaki el tudná magyarázni, az alapoktól, hogy hogyan milyen képlet segítségével számítsam ki az irányt, valamint a sebességet.(a fejet a nyilakkal mozgatjuk, szóval nem egy álló test)

2012. márc. 31. 10:15
 1/2 anonim válasza:
Szia! Az impulzus két érték szorzata, a tömegé és a sebességé. Az egész (inercia) rendszernek az össztömeg * összsebessége állandó. Mivel súrlódásról és forgásról nem írtál, így a perdületmegmaradással nem kell foglalkozni. Tömegük nem változik, szóval csak a sebességük és annak iránya változhat. Közegellenállásról és torzulásról sem írtál, így a sebesség a két test sebességének vektoriális különbsége, a labda eltávolodási iránya a találkozási pontjuk normálvektorára tükrözve az ütközési szög.
2012. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, van közegellenállás(amennyiben az a levegő ahogy lassítja a lasztit) de az már bele van programozva a labda alapvető mozgásába,de köszönöm
2012. márc. 31. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!