Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C programozás kezdőknek?

C programozás kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


El akarok kezdeni programozni és a C-t választottam olyan nyelvként, amit meg akarok tanulni teljes egészében.

Jelenleg webes dolgokat tudok( html,css illetve kapisgálom az ActionScript 3-at), php-t és pythont most kezdtem, de akarok valami komolyabbat is tanulni. Erre a C-t választottam. Később komoly programokat is akarok írni, kereskedelmi szinten...ez a terv...ehhez a C megfelelő lenne?


Köszönöm a válaszokat.


2012. márc. 31. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapnak jó, de amire te akarod nem.

C# akkor vagy C++ (QT) vagy Java.

2012. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 iostream ***** válasza:
A C legfőképpen és elsősorban kernelhekkelős nyelv. Alkalmazásokat legalább C++-ban írnak, de fel szoktak menni jóval magasabb szintre is, sok nagy program készül Pythonban is.
2012. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
C#-ot vagy Java-t tanulj! Azok a legkeresettebbek manapság és elég gyorsan lehet bennük fejleszteni. Szinte minden általános műveletre van bennük előre megírt metódus.
2012. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hűha. Akkor a C-t félreteszem. Azért gondoltam rá, mert azt mondták valahol hogy az megfelelő kezdőknek, de megpróbálom a c#-t helyette.


Remélem menni fog. A PHP elég egyszerűnek tűnik, persze még nem mélyedtem el benne komolyan( kb. a tömböknél tartok).

2012. ápr. 2. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Menni fog az, csak következetesen kell haladni. Net-en annyi szakirodalom meg segédlet van hozzá, mint a nyű.
2012. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért szoktak C-t meg pascalt javasolni kezdésnek, mert nincs megírva benne minden alap algoritmus, mint mondjuk C#-ban meg java-ban és sokat fejlődik a gondolkodás módod.

Pl C-ben megírod magadnak a láncolt listát, míg C#-ban meg java-ban már csak hívod egy objektum metódusait.

Ugyanez a helyzet a rendezésekkel is például. Veremmel, sorral.

Szóval a gondolkodásmódot kell fejleszteni, a nyelv hozzá meg az eszköz. De ha nincs jó gondolkodásmódod, akkor hiába van a kezedben az eszköz.

2012. ápr. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!