Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás bináris számrendsz...

Programozás bináris számrendszerrel, lehetséges vagy veszélyes? Lentebb.

Figyelt kérdés

Tudnék e programozni bináris számrendszerben,és ha igen hogy?Már van egy programozási nyelv amit elkezdtem VBS nem vagyok profi de valamennyire értek hozzá.(alapvető dolgok).

Szeretnék 2-es számrendszerben programozni,hallottam róla hideget meleget,de mégis a számítógép nyelvrendszere.Szeretném megtapasztalni milyen is.Gondolom egy egy utasításhoz rengeteg 1-0 kell megadnom honnan vegye ki stb stb...tudom van egy bizonyos Assembly nyelv ami közvetlen a gépi kód után jön.De mégis a bináris számrendszerrel szeretnék megismerkedni.Esetleg okozhat e ez bármiféle károsodást a számítógépembe.Még az szeretném hogy tudtok e bármiféle írásos dokumentumot (könyv,interneten dokumentum stb..)ami ehhez kapcsolódna.Nagyon megköszönném,és mindenféle ezzel kapcsolatos választ várok és fogadok!

köszönöm !


2012. ápr. 1. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
"Programozás bináris számrendszerrel" ilyen nincs. Gondolom gépi kódú programozásra gondoltál. Ilyet lehet, csak tök felesleges, főleg egy kezdőnek. A gépi kódú programokat írni nagyon időigényes és komplex feladat, arról nem is beszélve, hogy a kód rövid időn belül átláthatlan lesz. Igazából a gépi kód a processzor számára közvetlenül értelmezhetű utasítások sorozata, amiknek a kódja vagy 2-es vagy 16-os(hexadecimális) számrendszerben vannak ábrázolva. Ráadásul processzoronként jó eséllyel eltérő, hogy egy utasításnak mi a kódja, tehát ha írsz valamit "egy processzora", az jó eséllyel nem fog működni egy másikon. Ha minden áron alacsony szintű programozással akarsz foglalkozni, akkor assembly.
2012. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 iostream ***** válasza:
47%

A gép nem gondolkodik binárisban. A legkisebb címezhető egység a byte. Tehát legalább 256-os számrendszerben gondolkozz, amit praktikusan fel szoktak osztani 2 16-os számrendszerbeli jegyre.


Amúgy keress arra, hogy gépi kód. Olvasgatni érdekes lehet, de ne erőltesd.

2012. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
vágom köszönöm a válaszokat azért még várok válaszokat ha lehet. Esetleg nektek van benne személyes tapasztalatok?
2012. ápr. 1. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:

A bináris számrendszerre ismerkedhetsz, az jó dolog, de nem lehet abban programozni.

(Bár volt itt egy ember, aki hirdette, hogy ő biza binárisan programozik.... Nevetséges kamu az egész!)



Első és iostream jól mondja, ha NAGYON kép közeli kódot akarsz, akkor az assemblyvel ismerkedj meg, de kezdőknek ez talán túl alacson.

Inkább jó lenne talán neked a C-vel vagy C++-al való ismerkedés. Elég jól optimalizált kód nyerhető abból is és annyira nem bonyolult.

2012. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bináris Programozás nem nagyon van. Assemblyben lehet gépközelit de abba olyan átláthatatlan lesz hogy te sem értad mivel nincs if és else hanem jmp(ugrás offsethez vagy "könyvjelzőhöz") és ennek egyéb variációi (je,jne,jz, jnz, jb, jl, jbe, jle) satöbbi..
2012. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

ha vagizni akarsz

2012. ápr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

@namazso:

Ez nem igaz, csak meg kell szokni.

De az tény, hogy sokkal nehezebben olvasható.

(Gyakorlás kérdése ez is.)

2012. ápr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki terjesztette el ezt a bináris számrendszeres marhaságot de hogy annyit se értett hozzá mint Fekete Pákó a kvantummechanikához az is biztos.


Igen programoztak anno papíron, meg lyukkártyával, ahol neked kellett átváltani az utasítást számmá és egyenként bepötyögni. Sőt olyan is volt hogy telefon tárcsájával lehetett bevinni. Mindez még a holdraszállás idejében. Ma már van assembler, compiler. Attól nem lesz jobb, vagy faszább a progid hogy te akarod lefordítani gépi kóddá. Kb 10 napod rámegy arra, amit én c++-ban leírok 1 rövid sorban 3 másodperc alatt :D.

Vegyél egy jó c++ könyvet! De először nem ártana az alapokat sem jobban megismerned.

2012. ápr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

NEHOGY valaki komolyan vegye, de belinkelem, hogy hol volt ez eredetileg. (Azóta 2 másik kérdésre is többnyire szó szerint bekerült ez a hozzászólás...)

pcmanus nevű felhasználó volt az, régen még kint volt a neve....


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

#7-eske az. (02-18 18:16)


De ismétlem, ezt csak elrettentő példának tettem ide, nehogy valaki komolyan vegye....

2012. ápr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ettől a 7-es csávótól kifeküdtem. Egy emberből hogy ömölhet ki ennyi baromság?
2012. ápr. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!