Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok egy bizonyos...

Hogyan tudok egy bizonyos karaktert törölni a char array-ből anélkül, hogya a többit is törölném? (C++)

Figyelt kérdés

C++ ban szeretnék egy játékot készíteni (pl: pacman). Csak úgy tudtam megcsinálni a játékot, hogy a figura karakterét egy karakterrel arrébbteszem, a volt pozicióját egy szóközre cserélem és az egész pályát újra kiírom. Emiatt az egész játék villogni fog és élvezhetetlen lesz. Azt szeretném megoldani, hogy csak a figura jelenlegi és volt pozíciója íródjon ki újra egy mozgás tán és ne az egész pálya.


Ha esetleg nem értenétek a problémámat:

Itt van egy kód ami annyiból áll, hogy egy pályán lehet mozogni egy O betűvel: [link]



2012. ápr. 7. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy miért jó konzolba csinálni, amikor van GDI, GDI+, OpenGL, Direct3D, Direct2D stb., de mindegy.


A kérdésednek és a leírásodnak egymáshoz semmi köze. A kérdésben egy char array elemét akarod átírni, míg a leírásban karaktert akarsz adott helyre kiírni. Most akkor melyik?


Feltételezve az utóbbit, keresd meg a módját a kurzor mozgatásának, és már rögtön tudsz is oda írni, ahová akarsz. DOS alatt volt erre spec függvény (GotoXY), de a windows konzolos megoldást nem vágom fejből. Keress rá google segítségével, biztos nem te vagy az egyetlen, aki ilyet akar csinálni.

2012. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, egy picit pontatlenul fogalmaztam

a char array egy elemét tudom módosítani, de változás csak akkor fog látszani, ha ujra kiirom az egész char arrayt. azt akarom megtudni, hogy hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy ne az egész arrayt kelljen újra kiirni, hanem csak a megváltozott karaktert.

2012. ápr. 7. 16:29
 3/3 iostream ***** válasza:

Ahogy nézem, te folyamatos jelleggel kiírsz oldalakat a konzolba. Ez egy prosztó, de hordozható megoldás. Amit az első mondott, azt 100%-ig alá tudom támasztani: ne konzolba akarj grafikázni, de ha mégis, akkor keress rá, hogy hogy kell.

Tipp: ncurses.

2012. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!