Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Facebook kampány, hogyan?

Facebook kampány, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Régóta szeretnék ilyen kampányt elindítani. Most nagy divat a fb-on, hogy "Milyen tetoválás illik hozzád?" "Mikor fogsz házasodni?" stb kvízek.

Szeretnék én is ilyet az oldalamra, mivel ezzel lehet lájkokat gyűjteni, de eddig csak fizetős megoldásokat találtam, 90-150.000 Ft... :( Nekem sajna nincs ennyi pénzem ilyesmire, ezért érdeklődnék, hogy esetleg valami ingyenes megoldás van? A kikötésem annyi lenne, hogy a használathoz lájkolni kelljen az oldalt...


Köszönöm a segítséget:)


2012. ápr. 8. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezeket a fajta kamu kampányokat azért csinálják, hogy adatbázist építsenek. A sok (a tisztelet kedvéért nevezzük) "ártatlan" FB felhasználó meg akarja tudni, hogy mi az indián neve stb. és amikor rá kattint az alkalmazás használatára akkor elfogadja azokat a feltételeket amivel a programnak hozzáférést biztosít a személyes adataihoz. Így lényegében egy trójai csellel jutnak hozzá a userek adataihoz, úgy, hogy legtöbb esetben azok azt sem tudják, hogy egy ilyen program mi mindent lát...

Szóval nem ajánlott ez a fajta megoldás, de kétség kívül sok birkát lehet összeterelni így.


Nézzük az elvet:

- Létre kell hozni egy saját FB oldalt (ha jól értem akkor ez megvan)

- Le kell programozni a "kvízt" (Ez nem túl bonyolult, ha nem megy akkor vagy meg kell kérni valakit, vagy fizetni érte.)

- Kell egy https protokollal rendelkező tárhely (FB megköveteli), amit a titkosított csatornán kommunikál a felhasználóval, ide fogod tudni feltölteni a külső tartalmakat, programokat. (Tudtommal ingyenes nincs, így bérelned kell egy ilyen szervert.)

- Kezdetnek hirdetned kell az alkalmazást, hogy az emberek használni kezdjék. Ezt a Facebook saját hirdetési felületén tudod megtenni (ha jól tudom, akkor csak dombornyomott bankkártyával tudsz érte fizetni.) A hirdetés költsége nem túl magas, általában 100 Ft alatt van jóval egy kattintás, vagy 1000 megjelenítés, de lehetőséged van napi limit beállítására is, és akkor annál többet egy nap biztos nem fogsz költeni.

- Ha beindult a dolog, akkor már megy minden magától


A lényeg: kisebb összegből is összehozható a dolog, a 90-150e Ft-ot valószínűleg olyan cég/magánszemély oldalán láthattad aki ezt mind megcsinálja Neked, és ez lényegében az Ő fizetsége.


Én a helyedben nem erőltetném ezt a kvíz dolgot. A hirdetés egy jó ötlet és nem is drága a FB-on. Egy jól összeállított oldallal és egy kisebb költségvetésű reklám kampánnyal is nagyon sok like-ot lehet összegyűjteni.

Ingyen semmit nem kapsz manapság...

2012. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!