Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet ezt megoldani...

Hogyan lehet ezt megoldani FreePascal-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Kaptunk egy olyan házit free pascalban , hogy kérjen be a program egy számot (számmal) és írja ki azt betűvel . Nos ezt milyen elven lehet megoldani?

Csináltam már egy 'nyomorék'verziót amely 'case of ..' elágazással oldja meg de azt szerintem nem értékelné a tanár . Valaki segítene ? Köszönöm előre is .



2012. ápr. 10. 10:06
 1/10 zsomkovacs ***** válasza:
Mekkora számokról lenne szó?
2012. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Angol program lévén szerintem nem fogja neked magyarul kiírni betűkkel, szóval marad a 'nyomorék' verziód :)
2012. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zsomkovacs ***** válasza:
Tud írni ékezetes karaktereket is, legalábbis azokat, amik benne vannak az ASCII táblában. És nem csak Case szerkezettel oldható meg, sőt, ha mondjuk milliós nagyságrendig működnie kell, akkor az életben nem lesz meg szimpla elágazással...
2012. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
100-ig kellene kiírnia . Valami olyan ötletem van hogy a számokat részenként nézze meg . Pl: 115 , akkor számonként rakja össze : Százasok helyiértéken 1 : száz Tizeseknél : tizen , egyesknél : öt
2012. ápr. 10. 13:04
 5/10 zsomkovacs ***** válasza:
Valahogy így kéne, igen. Tanultatok tömböket meg repeat..until/while ciklust?
2012. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Zsomkovacs nem úgy értettem, hogy nem tud magyarul írni, hanem hogy nincs olyan utasítás, ami arab számból magyar számot tud csinálni.
2012. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Lehet, hogy már megoldottad, és biztos van egyszerűbb megoldás is, de ha elakadtál, nézd meg, én így csináltam:

[link]

2012. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Üdv ! Nem nem tanultunk ilyesmit.
2012. ápr. 10. 17:00
 9/10 zsomkovacs ***** válasza:
Akkor márpedig elágazás lesz... Külön a százasokra, a tízesekre és az egyesekre.
2012. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ejbenjaro ***** válasza:

Barkácsoltam egy megoldást neked. Innen leszedheted: [link]


A SzambolBetü1 függvényt az alábbi fórum utolsó hozzászólása alapján csináltam:

[link]


A SzambolBetu2 függvény "saját találmány" :).

A programot ha elindítod, akkor bekér egy számot, amit kiír betűvel mind a két függvényt felhasználva.

2012. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!