Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-val milyen jó védelmet...

PHP-val milyen jó védelmet ajánlotok SQL injection ellen, és melyik az a védelem ami a legjobb egy bejelentkező felületen?

Figyelt kérdés
PHP-val milyen jó védelmet ajánlotok SQL injection ellen, és melyik az a védelem ami a legjobb egy bejelentkező felületen?

2012. ápr. 19. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

en ezt tudom:

mysql_real_escape_string($input)

en is kivancsi lennek tobbre

2012. ápr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
47%

Egy sima bejelentkező felületet viszonylag könnyű levédeni.

Először is az oda nem illő stringeket kell kiszedni a $honnan = str_replace('mit','mire',$honnan) parancsal.

ezeket legfőképpen:

'

"

\

<script>

union

order

group_concat

database

from

or 1=1


naggyából ennyi elég.

Ezzel kis is iktattunk jópár sebezhetőséget.

Ezen felül lehetnék még bf próbálkozások.Ami annyit takar hogy sokszor próbálkozik belépni egy listán szereplő felhasználó+jelszó listával.

Legegyszerűbb,ha erre írsz 1 kis + kódot ami egy fileba írja a próbálkozásokat,majd ha 3. próbálkozásra sem tud bejelentkezni,akkor letiltja 5 percre a felhasználót.

Most kb így ennyi..remélem segítettem!

2012. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Én most ezt találtam ki egy félperc alatt :D


<?php

$string="ABCD'EFGHIJ";

for($i=1;$i<=strlen($string) && substr($string,($i*-1),1)!="'";$i++);

if(substr($string,($i*-1),1)=="'"){

echo "<h1>HACKER!!!</h1><br>";

}

else{

echo "OK";

}

?>

2012. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Szóval ha a bejelentkező mezőben talál huncutságot vagy akármiben akkor meglehet szakítani az adatok továbbküldését az sql-nek ^^
2012. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
jó ez ugyanazmint az előző.. :D csak 1.0ás változat :D
2012. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak sql injection ellen akarsz védeni, akkor elég a mysql_real_escape_string, illetve ennek megfelelő alternatívái: [link]


Ez kivédi, hogy a paraméterként átadott jelszót és felhasználónevet rosszindulatú kódként értelmezze a SQL server, amikor megnézed az adatbázisban egy SELECT-tel.


Ha más biztonsági szempontok is érdekelnek, akkor

1. ne tárold a jelszót az adatbázisban kódolatlanul és főleg ne küldd át az interneten! (md5, ssl okos használata)

2. időegység alatt ne engedj túl sok próbálkozást a belépésre (ahogy azt már az előttem szólók is írták nagyon helyesen)

2012. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az md5- öt én nem ajánlom inkább sha256
2015. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!