Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lány mint programozó? :D

Lány mint programozó? :D

Figyelt kérdés
Érdekel a programozás és majd valószínűleg ezzel is fogok foglalkozni, de szerintetek gáz ha egy lány programozó? Tudom, hogy vannak lányok is akik ezzel foglalkoznak, de ez inkább fiúsabb.:D

2012. ápr. 23. 21:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%

Gáznak nem gáz, de pont az van mint az autóvezetéssel, baromira nincs hozzá érzékük a nőknek és csinálják, de sokkal szerényebb képességekkel rendelkeznek mint a férfiak.


TERMÉSZETESEN van kivétel, egy multicégnél dolgozok, van pár női informatikus kolléga, kb. 5%-uk pedig olyan penge hogy felér az átlag férfi informatikushoz. A többiek meg sokkal jobban projektmenedzsmentben vagy logisztikában, szép színes excel táblák szerkesztésében, stb...


Kérlek vedd figyelembe: mindez mit sem von le a nők értékéből, van amiben messze jobbak vagytok mint mi férfiak és sosem érhetünk a nyomotokba.


A világ már csak ilyen, már biológiailag is máshogy vagyunk kitalálva és bár vannak nagydarab ursula típusú nők, azért egy átlagférfi mégis erősebb mint egy átlagnő.


Mivel téged nem ismerlek, ezért rólad semmilyen konkrét véleményt nem fogalmaztam meg. Foglalkozz bátran a témával, sikeres ember lehetsz ettől még és senki nem fog rád úgy nézni mintha ufo lennél, csak számíts rá, hogy bizonyítanod kell majd. Pont mint ahogy nekünk férfiaknak bizonyítani kellene ha egy hímzőkörbe jelentkeznénk.

2012. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Informatikus hallgató vagyok és lány. Ahogy elfigyelem egyre több lány jelentkezik a évente, bár még így is elég kevesen vagyunk a karon. Szóval egyáltalán nem gáz, bár ha tényleg ez érdekel, nem szabad, hogy eltántorítson mit gondolnak más emberek arról amit csinálsz.

Vágj bele nyugodtan, és ha később kiderül még se ez álmaid fogalkozása sosem késő váltani! :)

2012. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Valóban egyre több a lány infós szakokon, de még így is alig vannak. (Ellenben pl. az oktatók között egészen sokkal találkozik az ember. Meglepő.)

Ha érdekel, tetszik, ezt akarod csinálni, ebben vagy tehetséges, akkor ne érdekeljen, milyen "nemű" a szakma. Ha nem értesz hozzá, akkor úgyis megkapod, hogy csak pasizni akartál, de sehogy nem jött össze.

2012. ápr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Én lányt láttam aki vírusokat írt ;)
2012. máj. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem van egy lányismerősöm aki prog-mat-ot végzett és jelenleg programozóként dolgozik. :)
2012. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
59%

Nő vagyok, programozó vagyok, és azt mondom Neked, hogy hajrá. :) Mikor kb. olyan idős voltam, mint most Te, akkor én is úgy éreztem, hogy a programozás nekem való, viszont egy lánynak nem való, és teljesen más irányba indultam el. Aztán pár év múlva, egy fölösleges diploma megszerzése után mégiscsak úgy döntöttem, hogy megpróbálom, és egyáltalán nem bántam meg. Már jópár éve szoftverfejlesztőként dolgozom, és úgy érzem, sikerült is bizonyítanom, hogy akár jobb is lehetek, mint egy-két férfi kollégám.

Vannak persze árnyoldalai is a dolognak, mint például az, hogy egy nő nem tud olyan könnyen beilleszkedni a férfitársaságba, mert mindig ki fog lógni onnan, vagy hogy ha családja lesz, akkor nehéz összeegyeztetni a gyereknevelést és azt, hogy határidőre el kell készülni egy munkával, és az nem biztos, hogy délután 4-ig belefér, de ha szereted a munkát, amit csinálsz, akkor megéri. :)

2012. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
71%
Én is nő vagyok, évről évre egyre többen vagyunk (mégha egyelőre kevesen is). Hajrá!
2012. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

valahol szomorú, hogy olyan kultúrát építettünk, amiben lányként ezeket a dolgokat az ember megkérdezi, mert szerepelvárások miatt kételkedik a választásában.


nem gáz. ahogy a férfi óvodai pedagógus sem gáz.

2016. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

kis inspiráció:


[link]

[link]

[link]


és még: techinspiracio.com


ez meg forrásként:

learn to bash: [link]

2016. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!