Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascalban kell egy...

Free Pascalban kell egy programot készítenem, ami kiírja egy szöveges dokumentumba a kapott eredményeket. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

A feladat annyi, hogy egy *.txt-ből beolvasom az adatokat, elvégzek néhány műveletet és a kapott eredményeket ki kell íratnom egy új szöveges dokumentumba. (eredmény.txt)

Minden megvan, de ezzel nem boldogulok..



2012. máj. 6. 01:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik része nem megy? Beolvasás kiíratás megy? Az megy hogy csak változtatás nélkül kiírod a fájlt egy másikba?
2012. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megvan a txt. beolvasása (adatok.txt), megvan a feladat, de amit kaptam adatokat (név, születési idő(év, hó, nap)) azt nem tudom kiíratni egy új szöveges dokumentumba.(eredmény.txt-be)
2012. máj. 6. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:

El kell tárolni a memóriába a fájlt a megfelelő rekord tömbbe. Elvégezni a megfelelő műveleteket majd az eredményt egy másik fájlba kiírni.

Csak simán átmásolni a fájlt e nélkül is lehet.

-----------------------------

Fájlba írás példa:

var

t:text;

begin

assign(t,'teszt.txt');

rewrite(t);

writeln(t,'teszt szoveg');

close(t);

end.

2012. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mi ez a 't' és a 'teszt szöveg'??
2012. máj. 6. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:

text alias textfile

Ez csak egy példa akart lenni hogy kell fájlba írni ez alapján el lehet indulni.

Azt hittem aki tud fájlból olvasni és megmutatják neki hogy kell fájlba írni akkor az világosabb lesz mint a nap.

Egyáltalán hogy olvastál fájlból?

2012. máj. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!