Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez lett volna az első Java...

Ez lett volna az első Java fordításom. Miért nem jó?

Figyelt kérdés

Először is: ne nézzetek hülyének =)

Elhatároztam, hogy önerőből fogom megtanulni a java-t, teljesen amatőrként. Többen ajánlották első nyelvnek, mert ezzel később tudok is valamit kezdeni. Tanfolyam ki van zárva, nem érek rá, és ennyi pénzt nem akarok rászánni. Találtam magamnak egy kis weblapot, ahol rengeteg hasznos infót találtam: [link]


Az itt látható programot bemásoltam notepad++-ba, elmentettem Elso.java néven. És itt jön a probléma, nem tudom futtatni.

KÉP: [link]


Valaki segítene ?



2012. máj. 7. 19:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

Ha valaki tud jobb oldalt vagy szöveget, légyszi linkelje, sokat segítenétek vele. Ismétlem: még soha sem tanultam programozási nyelvet. Felhasználói szintű ismeretem megvan, szerintem elég jó vagyok :) OS: Win7.

2012. máj. 7. 19:36
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább tanulj könyvből, vegyél egyet, vagy töltsd le, a legtöbb mindent elmesél az alapoktól.

Amúgy nem tudom mi baj van, javahoz nem értek, de C++-hoz fordítóprogram kell, és szerintem az összes nyelvhez fordítóprogram kell, Nodepad++-ban nem fog működni.

2012. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudja a nevét a fordítónak, az leírná ?
2012. máj. 7. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog, a Win magától nem tudja, hogy hol a javac, mert nincs benne a vizsgált könyvtárak között.


Hivatkozz rá a pontos eléréséve, vagyis pl.:

"C:\Program File\Java\jdk...\bin\javac.exe"


Így le fog fordulni, ha nincs hiba a kódban.

2012. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Nállam is ugyanez van, sima parancssorban nincs ilyen, hogy javac.


Van java telepitve a gépeden ?


Ha igen akkor két dolgot tehetsz :

Először is megkeresed a Javac.exe progit.


Aztán beirod környezeti változóba az elérési utvonalát (PATH kép : [link] )


Vagy teljes elérési utvonallal hivod meg a Javac.exe progit nállam : "c:\Program Files\Java\jdk1.6.0_25\bin\javac.exe"



Sok sikert.

Üdv.

2012. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
csinált belőle .class fájlt... na ezzel most mit ? :D
2012. máj. 7. 21:17
 7/7 iostream ***** válasza:

javac program.java

java program

2012. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!