Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » [VISUAL BASIC] Mi a hiba a...

[VISUAL BASIC] Mi a hiba a kódban?

Figyelt kérdés

2008. májusi emelt szintű informatika érettségi, programozás részének 3 feladata, Visual Basicben:


[link]


A feladat a következő:

Adja meg a leghosszabb és a legrövidebb üzenetek adatait! Ha több azonos hosszúságú

üzenet van, akkor elegendő csak egyet-egyet megadnia! A képernyőn óra, perc, telefonszám,

üzenet formában jelenítse meg az adatokat!


Lefut a program, de szerinte a leghosszabb és a legrövidebb üzenet is az első (0) számú. Miért?


2012. máj. 9. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár érdemben nem tudok válaszolni, de azért valami szemet szúrt: programkódban ékezet? Nem itt van a gond? Ha tévedek, bocsi, de nekem ez új...
2012. máj. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A Visual Basic támogatja az ékezetes karaktereket. Sajnos még mindig nem jöttem rá, mi a hiba és már nagyon idegesít. Pedig biztos, hogy valami kis hülyeség. Persze az én hülyeségem. :)
2012. máj. 9. 14:05
 3/3 A kérdező kommentje:

Óóóó igen, hát persze hogy én voltam az idióta. Egyszerűen fordítva írtam az "egyenlőséget", mint kellett volna.


Tehát 'i = leghosszabb' helyett 'leghosszabb = i' a megoldás. Hát ez igen amatőr hiba volt... akkor ez megoldódott. :))

2012. máj. 9. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!