Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás, remélhetőleg...

Programozás, remélhetőleg valaki majd tud segítni leprogramozni egy egyszerű programot?

Figyelt kérdés

Kaptam egy leckét..amit le fognak osztályozni és elvileg nehezebb mint egy érettségi feladat, egyébként én nem érettségizek infóból, csak a tanár nem képes megérteni. Az lenne a legjobb ha valaki betudná nekem másolni az egész szöveget. SQL nyelvben, CSharpba esetleg SharpDevelop ban kéne megcsinálni.

Tehát a program úgy van, hogy; Van 1 iskolának 100 osztálya(tömbösen), minden osztályban maximum 40 tanuló.

Tanulók adatai: neve, életkora, előző iskola, TAJ szám, OM azonosító. Osztályoknak vannak neveik, Osztályfőnöke, és saját tantermük.

FELADAT: Kérjen be 1 osztályt, írja be az adatait, és írja ki a gyerekek számát, termet, és osztályfőnököt.

Ezt az egészet objektumosan kellene megcsinálni, ha tudja valaki mit jelent ez..:)

Előre is nagyon köszönöm annak aki tudna segíteni, egy programozónak ez olyan 10 perc.. Nekem meg semmi, mivel nem értem, nem érdekel a programozás, de viszont nem szeretnék megbukni!



2012. máj. 28. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Őőő bár nem tudok válaszolni, de érdekelne:

Mit keresel egy olyan helyen, ahol programozást tanítanak és téged nem érdekel a programozás? O.o

2012. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Informatikát tanítanak, de én elsősorban az angol miatt jöttem erre a szakra, és vannak páran akik infóból érettségiznek (10 en már le is érettségiztek), de még mindig ugyanúgy tanítja mintha érettségire készülnénk, vagy inkább nehezebben mert ő magát akarja fejleszteni ezáltal mert neki alapból programozó a szakmája. És nem csak programozás csak most éppen ez az anyag már pár hónapja..
2012. máj. 28. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Csinálgy osztály osztályt:D


public class Tanulo

{

public string nev;

public int oem;

...

tanulo(string nev,int oem...)

{

this.nev=nev;

this.oem=oem;

}

}


public class Osztaly

{

public string osztalyfonok;

public string terem;

public List<Tanulo> tanulok;

Osztaly(string osztalyfonok, string terem)

{

this.osztalyfonok=osztalyfonok;

this.terem=terem;

}

}


mainbe:

Osztaly ujOsztaly = new Osztaly(console.readline(),console.readline());

while(console.readkey!='valamilyen billentyű')

{

Tanulo ujTanulo=new Tanulo(console.readline(),convert.toint32(console.readline()),...);

ujOsztaly.tanulok.Add(ujTanulo);

}

console.writeline("Létszám"+ujOsztaly.tanulok.count.toString()+ujOsztaly.osztalyfonok+ujOsztaly.terem);


Valami ilyesminek kell lennie, kis és nagybetűkre nem naon figyltem, a pontoknál hiányzik néhány adattag, értelemszerűen pótlod, nem teszteltem, csak ideírtam, de kb jónak kell lennie.

2012. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk sql-nek nem sok köze van hozzá, de ha az is kell, az már nehezebb ügy, akkor kéne tudni, hogy milyen adatbázis, struktúrát, milyen kapcsolat? oledb, ado.net...
2012. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi de ebből semmit se értettem.. :D, És hát annyira nem kell túl bonyolítani ez csak 11. es anyag(elvileg), más meg azt mondta, hogy ez ez egyetemen tanulnak ilyet. De direkt nem adott meg több dolgot h különbözőek legyenek a házik.
2012. máj. 28. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez működik:


using System;

using System.Collections.Generic;

using System.Linq;

using System.Text;


namespace ConsoleApplication_Tanulok

{

public class Tanulo

{

public string nev;

public string oem;

public string kor;

public string elozo_iskola;

public string taj;

public Tanulo(string nev,string kor, string elozo_iskola, string oem, string taj)

{

this.nev=nev;

this.oem=oem;

this.kor = kor;

this.elozo_iskola = elozo_iskola;

this.taj = taj;

}

}


public class Osztaly

{

public string osztalyfonok;

public string terem;

public List<Tanulo> tanulok;

public Osztaly(string osztalyfonok, string terem)

{

this.osztalyfonok=osztalyfonok;

this.terem=terem;

tanulok = new List<Tanulo>();

}

}


class Program

{

static void Main(string[] args)

{

Console.WriteLine("Add meg az osztalyfonokot:");

string osztfo = Console.ReadLine();

Console.WriteLine("Add meg a termet:");

string terem = Console.ReadLine();

Osztaly ujOsztaly = new Osztaly(osztfo, terem);


do

{

Console.WriteLine("Add meg a nevet:");

string nev = Console.ReadLine();

Console.WriteLine("Add meg a oemet:");

string oem = Console.ReadLine();

Console.WriteLine("Add meg a kort:");

string kor = Console.ReadLine();

Console.WriteLine("Add meg az elozo iskolat:");

string elozo_iskola = Console.ReadLine();

Console.WriteLine("Add meg a tajt:");

string taj = Console.ReadLine();

Tanulo ujTanulo = new Tanulo(nev, kor, elozo_iskola, oem, taj);

ujOsztaly.tanulok.Add(ujTanulo);

Console.WriteLine("\nHa új tanulót vesz fel nyomja meg a 'q' betüt!");

} while (Console.ReadKey().Key == ConsoleKey.Q);


Console.WriteLine("Tanulok szama: "+ujOsztaly.tanulok.Count.ToString()+"\nOsztalyfonok: "+ujOsztaly.osztalyfonok+"\nTerem: "+ujOsztaly.terem);

Console.ReadKey();

}

}

}


Ez nincs túlbonyolítva szerintem, azt mondtad objektumokkal, az így néz ki.

2012. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sql nem értem hogy jön ide, azt relációs adatbáziskezelésre használják inkább, nem objektumorientáltra. Hacsak nem egy komplexebb projektről van szó, ahol adatbázis szinten sql-t kell használni, felületi szinten pedig CSharpot.

De nem hiszem h erről lenne szó, szerintem jó az előbbi megoldás. :D És érettségin van ilyen tétel nálatok?

2012. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem miről beszélsz :). És már mint mondtam, nem érettségizek informatikából de amúgy nem hiszem, hogy van..csak ő "így" tanítja..
2012. máj. 31. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!