Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem jelennek meg rendese...

Miért nem jelennek meg rendesen az ékezetek? Hogyan lehet segíteni ezen a problémán?

Figyelt kérdés
Free Pascal 2.6-ot használok és Windows 7-et. Az alap IDE-t használom. Megírom hibátlanul programot, de a kimeneten az ékezetek nem jelennek meg rendesen. Ha valaki tud segíteni, szívesen részletezem tovább, csak nem tudom mi lehet még fontos. Olyan, mintha rossz kódtáblát használna a kimenet.
2012. jún. 3. 01:39
 1/2 ejbenjaro ***** válasza:
100%
100% hogy karakterkódolási probléma. A windows parancssora emlékeim szerint CP852 kódlapot használ. Ha a programod kimenete nem ilyen, akkor ilyenné kell alakítani, hogy megfelelően jelenjenek meg az ékezetes karakterek. Vagy alternatív megoldás, hogy nem használsz ékezetet. Sosem használtam a Free Pascal IDE-jét, de nézz szét a beállításaiban hátha van valami opció a karakterkódolásra benne.
2012. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az IDE-ben nem lehet olyat beállítani, hogy a kimenet megjelenítésekor milyen kódtáblát használjon. Ráadásul miután lefordítottam exe-re a programot, úgy is megmarad a probléma.
2012. jún. 3. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!