Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Olyan C programot szeretnek...

De'Ve' kérdése:

Olyan C programot szeretnek irni ami allomanybol beolvassa n szemely adatait:nev, szuletesi ev, baratainak szamat, es a baratai szuletesi evet. Letrehoztam 1 stuct tombot, es "beleraktam" a szemelyek nevet es szuletesi evet, es baratai szamat. ?

Figyelt kérdés
Namost a problemam az lenne hogy nem tudom a tobbi adatot(baratok szuletesi eve) hogyann tudnam "belerakni" a tombbombe,valamint az ezekre valo hivatkozas.Ha valaki segittene? Udv.
2012. jún. 6. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A barátok születési évét egy dinamikusan foglalt tömb tárolja, melynek mérete az aktuális barátok száma. Nemtudom hogy szeretnéd, mondjuk egy int tömbben tudod tárolni, amennyiben ezt a későbbiekben használni szeretnéd, és esetleg szövegesen akarod kiírni, akkor modulod. Használhatsz kétdimenziós karakter tömböt, ebben az esetben későbbi felhasználás során string-et kell értelmezni, visszavezetni számokra, ezt a karakterek ASCII kódjának kivonásával oldhatod meg.


Ha jól értettem ez a kérdés, ha nem akkor pontosíts.

2012. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A feladat konkreatnn igy szol:

Irj programot amely egy bemeneti allomanybol beolvassa n szemely nevet,szuletesi evet,baratainak szamat,es ezek szuletesi eveit majd kiirja akinek a baratai atlageletkora nagyobb a sajat eletkoranal.Gozom nincs h hogyann tudnam kivitelezni. (Egymasba agyazott struktura kellene???)

Az allomany igy nez ki:

4

pisti 2002 3 1999 1999 1999

elek 2001 2 2000 2001

laci 2005 4 1999 2003 2000 2005

szili 2004 3 2004 2003 2020

2012. jún. 7. 02:44
 3/5 anonim ***** válasza:

csinálhatod egymásba ágyazott struktúraként de felesleges.

Mivel ugye az egy emberhez tartozó barátok száma változhat, nincs maximum értéke, ezért ezt egy dinamikus tömbben kell tárolni. Mivel neked évszámot kell csak tárolni, ezért egy sima int tömben ezt megteheted.


struct adattagok: nev,evszam,baratok szama, és egy int tömb aminek a mérete baratok szama, de ugye ezt csak bekérés után tudod meg, ezért dinamikus tömbként a deklarációnál int *tomb, vagy tomb[], majd a barátok számának bekérése után foglalod le malloccal


nemtudom ez így mennyire érthető

2012. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Es persze egy struktura tipusu tombot kell letrehoznod aminek a peldaban 4 a merete.
2012. jún. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a segittseget:D igy mar sikerult:D
2012. jún. 10. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!