Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell hozzákezdeni a...

Hogyan kell hozzákezdeni a PHP programozáshoz, mit kell telepíteni és hogyan nyithatom meg a PHP fájlt a böngészővel?

Figyelt kérdés

Mindenfele olvastam hogy először telepíteni kell a PHP-t. Ez mit jelentene? Mit kell egy szkriptnyelven telepíteni, nem elég ha csak úgy hozzákezdek, elmentem és megnyitom?


Elnézést a sok kérdésért, de már nagyon csinálnám de nem értem ezeket a dolgokat, nagyon örülnék egy épkézláb válasznak! Köszönöm :)



2012. jún. 10. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a saját gépen akarod futtatni, akkor egy szerverre lesz szükséged.

Például ott az XAMPP abban van egy webszerver, ami képes php-t futtatni, illetve még pár hasznos dolog.


Csak úgy hiába indítod el, nem fog futni a gépeden.

2012. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor nem is tudok majd programozni? :S
2012. jún. 10. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
De, írni tudod, de kipróbálni csak valamilyen szerveren futtatva fogod tudni.
2012. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És a XAMPP az aránylag könnyen kezelhető? Vagy milyen más ilyen programok vannak?
2012. jún. 10. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Elég könnyen, csak rá kell nyomni egy start gombra.

Ezután megkeresed hogy hol van a mappája és belemész a "htdocs"-ba.

Na az ide pakolt PHP vagy akármilyen fájlokat már a böngészővel is meg fogod tudni nézni úgy, hogy le is fussanak a kódok, az alábbi címen:

[link] vagy http://localhost/

2012. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Aha, értem köszi nagyon sokat segítettél!

De még egyetlen egy kérdés:


Mi az az Apache Webszerver?

2012. jún. 10. 11:42
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


2 webkiszolgáló van ami számodra érdekes lehet. Apache és Ngnix. Kezdőknek egyiket se egyszerű beállítani. Ha megfogadsz egy tanácsot csak akkor állj neki a php -nek ha komolyan gondolod. Akkor viszont türelmesnek és kitartónak kell lenni. Ha csak pár alap oldalt akarsz megcsinálni ahhoz a html és css is bőven elég. Illetve egy cmst se olyan nehéz megtanulni, pl WordPress.

2012. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, engem tényleg komolyabban érdekel a dolog. HTML és CSS oldalt már rakatot csináltam (magamnak), kb. 2-3 hónapja csinálom, de mindenhol olvasom hogy ez nem lesz elég komolyabb oldalakhoz. Kell még PHP, MySQL és nem árt Java és jQuery, vagy nem így van? :)
2012. jún. 10. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó hát akkor lásuk mi kell hozzá. Először is azt nem tudom pénzkeresésre akarod e fordítani ezt a tudás. De mivel php --vel akarsz foglalkozni, cms -ek helyett. Így feltételezem a dolgozni szeretnél a későbbiekben.


Első és legfontosabb képes legyél valid html kódokat írni xhtml html5. Css teljes ismerete. Biztos tudnék olyat mondani így elsőre amire nem tudod a választ. Szóval php előtt én azt mondom jobban mélyedj el a témában.

2 tutort mondanék.


Lynda.com - Css core concept

Lynda.com - Css page layouts


Html5 -ös könyvet vagy videót szándékosan nem mondok kevesen használják még hogy miért abba nem fogok most belemenni.


Sok időt meg spórolhatsz vele később. Utána szerintem JavaScript. Pl JavaScript 24 óra alatt.

Utána Jquery. Azt írtad Java kell hozzá szerintem JavaScript -re gondoltál. Java és a JavaScript 2 teljesen más nyelv. És még csak nem is ugyanazok az emberek csinálták. :)


Jquery JavaScript alapú hogy miért használjuk azt csak akkor fogod megérteni ha megprobálsz pár dolgot JavaScript -ben megcsinálni.


Utána php. Php -hez pedig ez a link kell neked: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2012. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jah igen az sqlt kis is hagytam innen látszik mennyi minden kell egy jó weboldalhoz :D


Több -féle sql alapú adatbázis van. Amikor én kezdtem sose értettem mi az hogy sql alapú. Nos az biztos röviden biztos nem tudod elmagyarázni de a lényeg az, hogy olyan az sql. Mint a benzines autók. Kb minden autó benzines, de minden autómárka más. Más a motor benne kicsit másképp működik a váltó stb stb. Neked mysql kell. És jó ha tudod sokkal többet tud mint először gondolod.


Aztán persze vannak a nem sql alapú adatbázisok de azt most hagyjuk. :)

2012. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!