Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan szokás szépen csinálni,...

Hogyan szokás szépen csinálni, hogy van egy C++ adatstruktúra osztályod, és akarsz belőle származtatni egy olyant, amiben az adatok között kényszerfeltételek kell teljesüljenek, azaz specializálod?

Figyelt kérdés
Ekkor csak azt lehet csinálni, hogy származtatsz belőle egy új osztályt és lényegében az összes függvényét átírod, amik inicializálják vagy módosítják az adatokat, hogy a kényszerfeltételek mindig teljesüljenek, és hibát dobjon, ha nem? Ezzel viszont lényegében mindent át kell írni, van értelme akkor származtatni? Egyszerűbben nem lehet?

2012. jún. 20. 10:42
 1/7 iostream ***** válasza:
Ezt inkább úgy szoktuk, hogy írunk egy wrappert, burkolót. Azaz írsz egy osztályt, ami biztosítja azt a felületet, amire szükséged van, és magában tartalmaz egy fentebb említett adatstruktúrát.
2012. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erről tudsz valami leírást linkelni, így most nem egészen világos
2012. jún. 20. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, ilyen "technikákról" nem hiszem, hogy nagyon van leírás a neten.


De iostream jól mondja, így szokás ez.

Próbáld meg, ha elakadsz dobd be ide a kódot, hátha kapsz rá pár tippet.

2012. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem értem a mondatot, amit írtatok, nem tudom elkezdeni. Nem értem mire gondolsz, mit csináljak.
2012. jún. 20. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Származtatás helyett adattagként tedd be az osztályodat a burkoló osztályba, ott írd meg a kényszerfeltételeket ellenőrző metódusokat!
2012. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre a problématerületre gondoltál?:


[link]


[link]


Sajnos én a gyakorlatban nem értek az OOP területéhez (én többnyire Haskell-ben programozom), így nem tudok személyes tapasztalat alapján tanácsot írni. Véletlenül találtam ezt a két cikket (még korábban), most úgy sejtem, erre a problémakörre gondolsz.

2012. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Részletes magyar leírást még nem találtam, de leglább a problémakör magyar említését igen


[link]


azt hiszen, ,,négyzet-téglalap probléma'' néven is említik, úgy is érdemes lehet rákeresni.

2012. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!