Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programmal tudnék...

Milyen programmal tudnék összerakni egy saját programot meg egy saját operációs rendszert?

Figyelt kérdés
Sürgős PLS!!!
2012. jún. 30. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

C, C++

megleszel vele hamar...

(irónia off)

2012. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 ejbenjaro ***** válasza:
79%
El kell keserítselek. Te,semmivel! Sürgősen különösen nem, tudod a programozást nem viccből szokták évekig tanulni...
2012. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy sok idő mire mindent megtanulok meg minden de legalább takarosan meg tudom csinálni csak program kellene hozzá. Már csináltam olyat hogy az Xp-t átalakítottam de az nem olyan mintha csinálnék egy sajátot. Valamikor webprogramozást se értetem de megtanultam már.
2012. jún. 30. 12:05
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

íjjj...

kicsit el vagy tévedve a munka méreteit tekintve.

kb az alapján, hogy pár téglából összedobtál egy kis szalonnasütőt, meg akarod építeni a kínai nagy fal pontos mását...

azonban ha hajthatatlan vagy, akkor javaslom "alapoknak" a UNIX rendszerek felépítését kb gépkódi szintig lemenve...

nem véletlen, hogy egy-egy oprendszer elkészülte évek és többezer ember munkája

2012. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kommentelőknek igaza van.

Ez nem úgy működik, hogy fogsz pár programot, kattintgatsz és készen vagy.


Ehhez komoly programozói és rendszer ismereti tudás kell és úgy is, egy több száz fős csapatnak is évekig tart.


Esetleg kicsit "könnyíteni" lehet, ha PROFIN megy a C/C++, akkor a linux kernelt felhasználva lehet próbálkozni.

De szólok, ez sem gyerekjáték és megfelelő ismeretek nélkül esélytelen...


(Fura, a "webprogramozást" nem értetted, de megtanultad? Az szép... :D Remélem tudod, hogy az sem abból áll, hogy beírsz 1-2 dolgot és készen vagy. Azt is egyetemen évekig szokták tanulni és még azután lehet találni új technikákat.)

2012. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én se 1-2 nap alatt tanultam meg kb. 2éve foglalkozok a webprogramozással. Még van sok kód amit nem tudok vagy is nem értek de már pl kérdőívet vagy akár regisztrációt és belépést összetudom rakni meg a css témát is.
2012. jún. 30. 12:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg kereshetsz egy nyílt forrású, lehetőleg egész kicsi operációs rendszert (főleg linux-féleségek jönnek szóba, de vannak független projektek is, mint az assemblyben írt MenuesOS, bár az oldalán nem látok forrást...), és azt babrálhatod gyakorlásképp.

Vagy az androidos telefonod operációs rendszerét is átnézheted (néhánynak kiadták a forrását).

2012. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát azért ezt baromi messze van a megtanultamtól.

Nem kódokat kell gyűjteni és megérteni, hanem neked kell tudni megírni őket. De nem ez a kérdés.



A válaszokat megkaptad, ess neki egy kisebb linuxnak, de azért sok reményt ne fűzz hozzá.

2012. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Tisztelt kérdező!

Eléggé elmosolyodtam amiket vissza írtál!

Én mint leendő programozó még 20éve végeztem mint Programtervező Matematikus!

És most 67éves vagyok és még mindig főállásba hajtom a dolgot!

16évesen kezdtem el a programozással foglalkozni,és azóta minden nap 12-15 órákat foglalkoztam vele,és egyedül én se tudnék megírni egy operációs rendszert!"windows típust"

De,ha te ezt így meg tudod írni akkor hajrá sok sikert kívánok!

2012. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van a Daytona 2008 Final Windows Xp ezt így nagyűból el sikerült kezdenem egyrészét át tudtam alakítani de vanak fájlok amelyeket nem tudok megnyitni bene sajnos és azokat nem tudom átírni szerkeszteni stb.

Ez AMD operációs rendszer és intel gépen nem ismeri fel a drivereket így egy másik Xp-vel hoztam össze de nem tudom átírni az egészet mivel nem férek hozzá a forráskódokhoz.

2012. szept. 2. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!