Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELkezdtem olvasni a C programo...

ELkezdtem olvasni a C programozási nyelvet, hol tudom alkalmazni ezeket?

Figyelt kérdés
Elején bonyolultnak tűnik az egész, és nem tudom hogy hogyan kezdjek bele. Sok ilyen cikket olvastam gyakorin, de egyikbe se adnak annyira részletes leírást. Kezdőként hol kezdjem és hol tudok írni ilyen programokat, hogyan tudom gyakorolni és megtanulni a nyelvet? 2003-as kiadványú 56 oldalas Adobe Reader fájlom van, neve "C programozás középiskolásoknak", a másik fájl C++ könyv 1291 oldalas.

2012. júl. 9. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Letöltesz egy fordítót aztán gyakorlod a leírtakat.

Ennyi.

2012. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kódot megírhatod egy egyszerű notepadban is (a lényeg, hogy ne legyenek a szövegben formázások), és szükséged lesz egy fordítóra ami a forráskódból futtatható fájlt készít:


[link]

2012. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

NetBeans fejlesztői környezet letöltés: [link]


Értelemszerűen a c/c++ verziót szeded le.


Fordítót kell hozzá beállítani:

http://www.youtube.com/watch?v=FDJ7YhMzsXw


A NetBeans azért jó(szerintem) mert van benne debug funkció, és így lépésenként látod hogy mit csinál a kód, miért úgy fut le ahogy. A könyvből vagy (ahonnan tanulsz) a kódot begépeled és elkezdesz vele kísérletezni. Pl: átírod, kikommenzetel sorokat, megnézed, hogy akkor mit csinál.

Meg hát az örök favorit a youtube. Amilyen anyagot veszel azt beírod és keresel hozzá példát. Azt a kódot is beírod, lefuttat, szórakozol vele. Meg próbálj magadtól kitalálni hasonló példákat.

2012. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!