Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írhatok ilyen függvényt?

Hogyan írhatok ilyen függvényt?

Figyelt kérdés

class Dog {

public:

Dog(string name): itsName(name) {}

~Dog() {}


void SetNext(Dog *next) {itsNext = next;}

Dog* GetNext()const {return itsNext;}

string GetName()const {return itsName;}

protected:

private:

string itsName;

Dog *itsNext;

};


Mondjuk,hogy van 10 elem a listámban.Az első elemre a listafej mutat az utolsó elem itsNext je pedig 0;


Olyan függvényt akarok írni amiben át adom a lista fejet és az új elemet és egy számot is amivel megmondom a függvénynek,hogy hányadik helyre akarom bele tenni a listába az új elemet.


void elemetHozzaad(Cat *elem,Cat *uj,short ide)

Amikor meghívnánk a függvényt akkor át adnánk neki a lista_fejet,hogy végig tudjunk lépkedni az elemeken.

Át adnánk neki az uj elemet amit a listában kívánunk ls a változóba pedig azt,hogy hányadik helyen legyen az új elem.


Nem tudom megcsinálni.Egész éjjel fent voltam ez miatt próbálgattam törtem a fejemet.


Segítsetek.


2012. júl. 11. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy while vagy for ciklussal ellépkedsz az "ide"-1. pointerig, és utána az új elem itsNext-jét beállítod az "ide"-1. elem itsNext-jére egy értékadással, az "ide"-1. elem (épp amin állsz) itsNext-jét pedig az új elemre.

Már eleve nem értem, minek az első Cat* elem. Most vagy csak az "ide"-t használd, vagy pedig eleve megadod egy Cat* elem-mel, hogy mi után szúrja be, és akkor nem kell keresgélni. De bőven elég az egyik.


Már nem azért, de ha te vagy az, aki itt kétnaponta megkérdezi a láncolt listás dolgokat, akkor ideje lenne használni is az eszedet. Valamelyik kérdésnél linkeltem egy honlapot, ahol van 3 példa is, amikkel még talán ebben az életben megértenéd, ha elég időt szánnál rá, hogy átnézd.


Iostream esélyes, hogy jönni fog trollkodni, erre készülj. :D

2012. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Segítsetek már könyörgök.
2012. júl. 12. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!