Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet egyszerű játékot...

Hogyan lehet egyszerű játékot készíteni? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom hogy c#+c++.

És azt is tudom hogy rengeteg idő.

De gondolom egy programozó nem c# fogja meghatározni a sárkány pikkelyeinek az állását,a pálya felszínét,tereptárgyakat.

Gondolom valamilyen vizuális rajz programban amit majd összeolvaszt az adott programozási nyelvel.

Ez csak az én elképzelésem!!

Helyesen gondolkodtam??

Tudtok ilyen vizuális programokat???



2012. júl. 26. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ehhez még programozói tudás sem kell, és ingyenes.

2012. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem programozás, meg c++/c#, hanem programtervezés. Alapvetően külön van választva a kettő, a megjelenítést (kirajzolást, vezérlés kezelését, mozgatást) egy engine végzi, ami betölti a "pályát" valamilyen fájlból. Hogy ezek hogy vannak megoldva, arra rengetegféle megoldás van, kis reversing tudással bele lehet mászni, és akkor látod a modelleket, képeket, pályákat, amiket a pályaszerkesztő készít, és a pikkelyek stb. ebben vannak megadva, hogy újrafordítás nélkül lehessen módosítani őket.
2012. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Formátumnak pedig olyan kell választanod, ami viszonylag elterjedt. Pl 3d STUDIO-s modellekkel, meg PNG textúrákkal nem nagyon lehet mellélőni elvileg. Gyakorlatban pedig igen, mert minden enginenek vannak hülyeségei, úgyhogy megint ott vagyunk, hogy neked kell tudnod, mit csinálsz, és miért.
2012. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!