Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki legyen szíves magyarázz...

Valaki legyen szíves magyarázza el hogyan működik php-ben az érték átadás. Van egy kód sorom aminek az első része nem akar teljesülni. Nem írja ki hogy Jelenleg üres a kosarad. Miért nem?

Figyelt kérdés
<? Php $result = mysql_query ("SELECT * FROM kosar ORDER BY id DESC") ; while ($row = mysql_fetch_array ($result) ) {? > <? Php if ( ($row['kosar_mennyiseg']) == "0" ) { echo "Jelenleg üres a kosarad"; } else { echo "". $row['kosar_mennyiseg']. " db ruha van a kosaradban"; }? > <? Php }? >

2012. júl. 26. 17:14
 1/4 Pj0tr ***** válasza:
Az ifet a while ciklus elé kellene tenni és nem a ros tartalmát kell nézni hanem hogy a result hány elemű vagy hogy az első fetch ad-e vissza valamit.
2012. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az if-et a while elé írtam, de hibát jelez. Esetleg picit konkrétabban nem tudnád egy-egy sorral leirni?
2012. júl. 26. 18:37
 3/4 Pj0tr ***** válasza:

Programozó vagyok, de nem PHP-s :)

Nem tudom, hogy milyen a kosar tábla szerkezete. A neve alapján benne kellene lennie a ruha azonosítójának és egy session azonosítónak, hogy ne keveredjenek a kosarak, ha egyszerre többen használják az oldalt.

Vagyis kellene bele egy where feltétel is.

Szerintem olyan oszlop nincs, hogy "kosar_mennyiseg".

Javaslom a [link] valamint a [link] böngészését is :)

A kódnak hasonlóan kellene kinéznie szerintem:

<?php

$result = mysql_query("<Lekérdezés amiben szűrsz, hogy az megfelelő kosár tartalmát hozza fel>");

$count = mysql_num_rows($result);

if(count == 0)

{

echo "Jelenleg üres a kosarad";

}

else

{

echo "".$count." db ruha van a kosaradban";

}

?>

2012. júl. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. júl. 27. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!