Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás megtanulása c++...

Programozás megtanulása c++ nyelven, alapfokon? Hogyan?

Figyelt kérdés

13 éves fiú vagyok, évek óta érdekel és lenyűgöz a programozás "tudománya".

El szeretném kezdeni én is a tanulását, programozó egyetemet szeretnék elvégezni, és semmit sme lehet elég korán elkezdeni, hozzá szeretnék fogni az alapok megtanulásának.


Aki tud ingyenes megoldást rá, írjon legyen szíves, de megelégszem egy könyvvel is.

(google barátom,utánanéztem c++-ról szóló fórumoknak,oktatóanyagoknak, pdf-eknek, tutorialoknak,de

egyik sem az én 0-ás szintemre van megírva,így nem sokmindent értettem belőle :/ :/)



2012. júl. 30. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Akkor kezdd mondjuk a C#-pal, szerintem az könnyebben megérthető, új, és szép nyelv.

Itt egy 300 oldalas dokumentáció - ha úgy gondolod, hogy elolvasod, akkor még kezdőként hagyd ki az elejét, mert úgyse jegyeznéd, és nem értenéd meg.

[link]


Itt vannak még videófelvételek, amik nagyon rossz minőségűek sajnos, mert régiek.

[link]


Ezen a csatornán magyarul kommentelve vannak videók:

http://www.youtube.com/user/ozkari93/videos


Itt szintén egy könyv, amit bár meglehet vásárolni, de valamiért ingyenessé tette az ELTE:

[link]


Itt még egy jegyzet:

[link]


Ha valamit nem értesz, akkor utána kell nézni több könyvben, hátha máshogy írják, esetleg itt: [link] - még nem késő angolul megtanulni, arra is nagyon-nagyon szükséged lesz.


Persze ez csak az én véleményem, azt tanulsz amit akarsz, de ha megérted a programozás alapelveit, akkor bármely programnyelv szintaktikáját könnyen elsajátíthatod.

2012. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm ezt a részletes választ,rendes,hogy mindenre

oda figyeltél,pl,ha nem értenék vmit,akkor itt vagy ez, meg minden :D

király vagy,nagyon köszönöm :)

2012. júl. 30. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:
pythonnal kezdj.
2012. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

oké,minden tanácsot megfogadok,először akkor kezdek pythonnal,azután menjek c#-ra?

De nem lesz nehezebb a könnyebbről áttérni az összetettebbre?

2012. júl. 30. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Ellenkezoleg. Ha mar megertetted az osszetettebb szerkezeteket, akkor sokkal konnyebb azokat a bonyolult nyelveknel kirazni a kisujjadbol, mint meg azt is megtanulni most. Az, hogy kinek mi az egyszeru pedig egyenfuggo.
2012. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

@10:39

Ez még nekem is hasznos amit írtál, bár én ismerek több nyelvet de nincs köztük a c#.

2012. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Itt vannak még videófelvételek, amik nagyon rossz minőségűek sajnos, mert régiek. "

Válaszd jobb oldalt alul a HD minőséget akkor jó lesz!

2012. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 15:21:

A 2. tanév anyagát is nézted? Mert az sokkal olvashatatlanabb, és ott van szó a C#-ról.

Megkérdezhetem, hogy milyen videólejátszót, vagy böngészőbe épített lejátszót használsz?

Mert én külön letöltöttem, és BS.Player-rel néztem.

2012. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csak kb akkor kezdtem nézni mikor írtam ide. C,C++,java,awk ... stb ismerete után pofon egyszerű, mindet nem néztem végig de a 13 videóig néztem (át is ugrottam 1-2 videót)

Egyébként linux alól néztem firefoxal kiválasztva a HD minőséget telejes képernyőn (majd kipróbálom windows alól a kódokat) a beépített flash player-el.


Honnan látom hogy hanyadik félév?

2012. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 8 évesen kezdtem, először Basic nyelven. 12 éves koromban megtanultam C++ -ban, ekkor főleg 3D motorokba ástam bele magam, sajátot is fejlesztettem, de segítettem az Irrlicht és az Ogre 3d motorokon is. Aztán kb. 20 éves koromig mindenfélét csináltam, elektróztam is, assemblyben és még egy csomó nyelven megtanultam programozni, majd két éve elkezdtem webes dolgokkal foglalkozni. Most is van egy ilyen vállalkozásom, egy másik szoftvercégnél meg vezető programozóként dolgozom: Szóval nekem bejött, hogy először könnyebbekkel kezdtem, majd fokozatosan egyre húzósabb dolgokba vágtam bele a fejszémet. Ettől függetlenül nem feltétlenül ez az egyetlen módja, szerintem ha C++ -szal akarsz kezdeni, próbáld meg. Jó esetben ez komoly kihívást fog jelenteni, amit ha leküzdesz, hatalmas sikerélményben lehet részed. Rossz esetben elijeszt az egésztől, de ezt nem kell hagyni, ha tényleg ezt akarod.
2012. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!