Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt hogy oldjam meg?

Ezt hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem C# nyelven írni 1 consolos számológépet, naponta fejlesztem kisebb nagyobb hibákat már kijavítottam de annál az egy problémánál elakadtam hogy:

Console.Title = "Főmenü";

Console.WriteLine("1. Kerületek");

Console.WriteLine("2.Számitások");

Console.Write("szám= ");

int valasztas = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());

ugye itt számot kérünk be. de ha betűt írunk vagy egyéb jeleket akkor error-t kap a program és ezt szeretném megelőzni:) illetve magánál a számításoknál is:

Console.Write("Első szám= ");

double a = Convert.ToDouble(Console.ReadLine());

Console.Write("Második szám= ");

double b = Convert.ToDouble(Console.ReadLine());

itt is ugye ha betűt írunk akkor error-t kap.

ez a probléma. A kérdés az lenne hogy LEHETNE EZT ELKERÜLNI?



2012. júl. 30. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Kivételkezeléssel, ha nem tudod mi az, akkor ideje továbbtanulnod:

[link]

Itt vannak egész jó videók, és a kivételkezelés alapjait jól megtanítja.

2012. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugye ettől még belehet írni betűt is, de ha hiba van, akkor a kivételkezeléssel akár a ciklust újraindíthatjuk, és addig kérjük be, amíg számot nem kapunk.
2012. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors segítséget ment a +:)
2012. júl. 30. 21:54
 4/5 A kérdező kommentje:
persze ez lenne a cél:D
2012. júl. 30. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tanulok olyan régóta C#-ot, hogy nagyon tudjak segíteni, ezért csak ötletet adok: esetleg ha csinálsz egy "catch()" részt neki, vagy "try-catch()" dolgot, az talán segítene, ahol megfigyeled hogy ha betű van, akkor kiíratod vele hogy "Betű nem lehet", és visszatérsz a főmenübe.


Bocsi, szinte biztos vagyok benne hogy rossz- csak egy ötlet volt :)-, még csak most próbálgatom a problémamegoldó képességeimet :)

2012. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!