Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy fórumon azt olvastam,...

Egy fórumon azt olvastam, hogy a python nagyon lassú nyelv ezért nagy programokat nem fognak benne írni, igaz ez?

Figyelt kérdés

Ott van pl a c# abban írták a visual studiot és a XNA meg az unityt is ezek mind nagy programok és mégis gyorsan futnak szerintem.


Vagy a python még lassabb ezeknél?

Ha pythonban írták volna az unityt akkor is gyorsan futna.


2012. aug. 5. 02:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy van valamilyen 2012 táblázat ami mutassa mennyi a sebességkülönbség a nyelvek között.
2012. aug. 5. 02:31
 2/11 zsomkovacs ***** válasza:

A python alapvetően szkriptnyelv. A szkriptnyelvek meg mindig is lassabbak, mint a fordított nyelvek. Azt nem tudom, hogy egy lefordított python kód mennyire gyors mondjuk.


A Unity-t meg (az UI kivételével) C++-ban írták.

2012. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha pithonban megírok egy nagyobb progit akadozni fog és 1000 évet kell várni mire megcsinál valamit.
2012. aug. 5. 11:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen gyors a végrehajtó számítógép.
2012. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na meg az sem mindegy, hogy a program hogyan van megírva.

Ugyan arra a feladatra lehet hatékony kódot is és baromi lassút is írni.

2012. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 _Jessy_ ***** válasza:

"Ugyan arra a feladatra lehet hatékony kódot is és baromi lassút is írni"

Ez igaz, viszont nem mindegy, hogy egy 4-500 sorbóll álló kódrészlet gépi kódban van eleve, és lefut, vagy előtte végig kell nyálazza egy parser, és csak aztán fut le.

Utóbbi esetben lehet bármennyire jól megírva, akkor se lesz gyors.

2012. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, de ott ebben az esetben sem mindegy, hogy a kódot magát miként írja meg valaki.

Nagyságrendbeli különbségek lehetnek.


Azért mondjuk gépi kódban sem mindegy, hogy egy buborékos rendezést vagy egy gyorsrendezést használ-e az ember egy nagyobb tömb sorba rendezésére.

Erre értettem, hogy ugyan azt a feladatot sem mindegy, hogy hogyan oldja meg az ember.

2012. aug. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Néztem python és OpenGL ben írt 3D játékokat és egyáltalán nem haldokolnak.

Nem akadozik nem lassú stb.

Szerintem mindegy mien nyelven van írva nem lesz az már lassú.Mert már jó gépek vannak.

2012. aug. 6. 12:44
 9/11 zsomkovacs ***** válasza:
Azért túlzásokba ne essünk... Persze, jó gépek vannak, de az nem elég. Majd ha több millió jegyű számokat bontasz prímtényezőkre meg Hamilton-kört keresel sokmilliárd csúcsú gráfokban, akkor rájössz, hogy mégsem annyira jók, igencsak véges a kapacitásuk. És a nyelv (de leginkább a használt fordító) igenis számít. Egy Visual Basic kevésbé hatékony, mint a C++ vagy a jól megírt assembly, de nagyságrendekkel veri a szkriptnyelveket, mint pl. a VBScript.
2012. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint az Untiy -t C# -ben írták. Python ugyan olyan mint a Java. Bytecode -s.
2012. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!