Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Flash weboldalak fejlesztő...

Flash weboldalak fejlesztő szemszögéből! Milyen fejlesztői környezetre van hozzá szükségem egy flash weboldal programozásához és hogyan kell kézhez kapnom a látványtervet (eddig psd-PS-ban kaptam)?

Figyelt kérdés
Önfejlesztés céljából akarok foglalkozni vele mert nagyon megtetszett. Természetese tisztában vagyok azzal, hogy objektív programozási nyelvet használ.
2012. aug. 7. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Komplett flash oldalaknak nincs jövőjük. Látványosak, de megvan a maguk hátulütői.


Önfejlesztés céljából természetesen tökéletes, és pl. web marketingesek használják is, ahogy látod ezen az oldalon is jelen van. :)


Adobe Flash CS(valahány)-nyal próbálkozz első körben.

2012. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! A flash-t nem én készíteném. külön lehet szedni egyáltalán ezt a két folyamatot? Marcromédia? Lehetőség van egy olyan fejlesztői környezet használatához ami egy swf formátumú video eseményeit csupán forráskódokat adva vissza azok leprogramozását teszi lehetővé? Nem igazán találok egyértelmű irányt adó tutoriált. Lehetséges, hogy azért mert fizetnem kéne valami tanfolyamot hozzá... Flash elkészítéséről van millió de ezek a dolgok nem állnak közel hozzám. A PS-ot is olyan mélységekben ismerem, hogy feldarabolom az adott tervet , kinyerem a számomra fontos adatokat (szöveg formázása, esetleg színek...) rétegeket ki-be kapcsolgatni... de az az igazság, hogy ez nem az én játszóterem. :) Hasonló módon egy grafikus vénájú emberrel nem lehet ilyesmit flas alapú tervekkel és objektív programási nyelvvel együtt dolgozva hoznli létre a weboldalt? Az hogy lesz-e jövője vagy sem az leginkább az határozza meg, hogy akár 10 év múlva elérhető lesz-e minden háztartásban olyan PC amin elég gyorsan fog futni és lehetőség lesz-e a keresők álltali optimalizálásra akár egy külön utasítással... Szerintem ha lehetőség lenne rá akkor nagyon sokan élnének vele és ha sokan élnének vele a többiek is korszerűsítenék a maguk weboldalát. Persze az is lehetséges, hogy nem lesz nagy jövője, de nem szeretnék ez alapján hozzáállni valamihez amit épp most szeretném megtanulni:) Elvégre is 20 éve a laptoptáskáknak sem jósoltak volna nagyobb hódítást:D Akinek van tapasztalata kérem, hogy egy alapvető ,,hogyan is fogjunk hozzá" rövid instrukcióval segítsen rajtam, mert kissé sötétben tapogatózok e téren...
2012. aug. 8. 02:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Vektoros formátumban jobb, de másban is jó. Adobe-nek vannakl ilyen programjai, és nyugodj meg, a flashnek van még jópár éve hátra. (sajnos). Actionscriptet kell hozzá megtanulnod, ami gyakorlatilag egy javascriptszerűség.
2012. aug. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a flash-t, minél hamarabb elhal ez a visszamaradott instabil technológia, annál jobb.

Helyette van HTML5+CSS3+JS, tessék azt használni.

2012. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Használom őket! Egy ideig webfejlesztő cégnél dolgoztam, de most egy kisbabám született aki mellett gyed-en vagyok. Szeretném tartani a lépést mert tapasztalatból tudom, hogy nem azon múlik, hogy elterjed-e egy módszer, hogy hány ember ,,like-olja" (na nem bírtam kihagyni:D), hanem, hogy az eszközök fejlődése milyen irányt fog venni. ha minden ember otthonában megjelennének pillanatok alatt ezek az oldalak mert a mostani személyi gépek odáig fejlődnének... na akkor igen is lenne igény a szenzációs és futurisztikus weboldalaknak. Tehát a kérdés a következő: eddig van egy jó kis anyagom hozzá:

[link]

Ez tényleg nem tűnik idegennek:)

De kissé maradi vagyok, hogy nem tudom jól képzelem-e ezt a dolgot. Hogy megkapok egy grafikusi tervet minden szép dologgal (ismerettségek során találtam vállalkozót aki velem együtt szeretné elsajátítani grafikusként, aki eddig photoshopban dolgozott);

és utána én olyan visualstúdió szerűen nézetet váltok és minden elemhez eseményeket írok? nem tudom érthető-e a kérdés és bizonyára oltári baromságokat mondhatok azok számára akik értenek hozzá...

Most kicsit tegnap óta nem volt időm rá, de még keresgélnem kell. Először is: Milyen fejlesztői környezetre tudom ráhúzni ezt? Tudnátok ajánlani ilyet? természetesen megvásárolom legálisan, de tanfolyamra nem tudnék eljárkálni a kisbabám mellől...

2012. aug. 9. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!