Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok mondani nekem egyszer...

Tudnátok mondani nekem egyszerű rövid feladatot amihez használnom fog kelleni az osztályok beillesztését más osztály adattagjaiként? Léci.

Figyelt kérdés

Fejből nem megy a kitalálás.

Most vettem át az anyagot és szeretnék gyakorló feladatokat végezni,hogy megszilárdíthassam a megszerzett tudást.


2012. aug. 23. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak nézz körül. :)


Akár a szóból kiindulva:

Osztály... hmm... iskola, benne osztályok, benne emberek. Írhatsz pl. nyilvántartó rendszert.


Vagy:

Számítógép, benne alaplap, proci, hdd-k, memória modulok, etc.


Vagy:

Gyakorikérdések fórum, benne topikok, benne hozzászólások.


Vagy:

Kinézel az ablakon: autó... vannak neki kerekei, motorja, ajtajai, ülnek benne emberek.


Etc.

2012. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Flotta építés!


Alap osztálya a csónak. Egy ember, nincs motor, ezért kicsi a sebessége.

Alap osztályból származtatod a motorcsónakot. Több ember, egy motor, van sebessége, és már van neve is (sztring).

Motorcsónakból a szállítóhalyó, neki már raktere is van, meg kapitányai is (sztringtömből)

Szállítóhalyóból jöhet a hadihalyó. Már fegyvere is van.


Ebből egy gagyi játék össze is jöhet. Mondjuk versenyezhetnek (a sebességet tároló intek összehasonlítása), két teherhajó profitorját számolni, mondjuk sebesség, raktér alapján, és harc a hadihajóknak, legénység és fegyverek összehasonlítása képen. Stb.

Csak kis fantázia és gyakorolsz is egy csomót.

2012. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!