Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék elkezdeni valami...

Szeretnék elkezdeni valami olyan programozási nyelvet amivel nagy dolgokat alkothatok, ami egy felhasználó számára is érdekes melyik nyelv lenne az???

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni egy programozási nyelvet aminek jövője is van!!!

Html,css már megy, szóval van róla elképzelésem!!!

Mármint tudom hogy forráskódokat kell írnom....

Olyan nyelv kellene amit nem túl nehezen megtanulhatok (Ne Assemby féleség) és olyan dolgokat készíthetek ami egy felhasználó számára, vagy egy szinte tudatlan számára is érdekes. Szóval nem szeretnék olyan programot csinálni ami gyököt von vagy valami.(Tudom ez az alapja de olyan nyelv kell amiről tovább is juthatok)

Nem szeretnék a játékprogramozás fele haladni!

Pc re szeretnék programokat írni.

Nem vagyok jó a fociban a kosárlabdában és az ilyenekben.

Szóval mivel az nem megy ezért a számítógépekkel szeretnék foglalkozni és mivel a barátaim jók a fociban,kosárban én is szeretnék valamiben kiemelkedően jónak lenni és mivel érdekel is ezért szeretnék ezzel foglalkozni!!!



2012. aug. 23. 22:34
1 2
 1/18 anonim válasza:

Először magadnak felelj meg,ne másoknak.


Amúgy meg C# a te nyelved.Azt könnyű tanulni,és gyorsan lehet vele alkalmazásokat alkotni.

2012. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján szerintem is C#.


A HTML, CSS viszont nem programozási nyelvek, hanem markup language-k, leírónyelvek. Nem nagyon hasonlítanak program forráskódjára.


És minden nyelvvel juthatsz tovább gyökvonásnál, és Assemblyben is, van is egy ASM-ben írt színes operációs rendszer. :)

2012. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

C# is csak addig könnyű, amíg kis házifeladat-projecteket kell csinálni benne..

Ha nem szeretnéd az alapjait megtanulni, nem érdekel komolyabban a számítógép lelki világa, akkor nem leszel kiemelkedően jó, de még közepes programozó sem..

2012. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Srapnel ***** válasza:
Ha ezt az egészet nem a dologért önmagáért csinálod, csak hogy jobb legyél másoknál, akik jobbak valami másban, akkor ne programozz. Ehhez sok év tanulás kell, ez tényleg egy hivatás, egy fél élet kell hozzá, hogy jól csináld.
2012. aug. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 iostream ***** válasza:

"A HTML, CSS viszont nem programozási nyelvek, hanem markup language-k, leírónyelvek. Nem nagyon hasonlítanak program forráskódjára."


Tudok mondani nyelveket, amiket komolyan gondoltak, és nem hasonlítanak "program forráskódjára". Nem a kinézettől lesz programozási nyelv. Nincs is neki egzakt definíciója, de valahol a a turing-teljesség körül szokás meghúzni a határt.

2012. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Tényleg érdekel és tudom hogy rengeteg időt kell rááldozni!

Valami olyan nyelv kellene amit ha elkezdek pár hónap,1-2 év után már eredménye lesz.

Szóval azért nem egy Assembly mert azt minimum 5 de inkább 10 év komolyan tudni, de viszont az már nagyon komoly nyelv és nem gondolom hogy első nyelvnek jó lenne.

C#-ban milyen programok íródtak????

És c-ben???

2012. aug. 24. 10:26
 7/18 A kérdező kommentje:

Bocsi ez kimaradt:

Kedves Laciii.

Én tudom hogy nem programozási nyelv, csak leíró nyelv a html!

És ha kicsit figyelmesebben olvasnál akkor rájönnél arra hogy én egy cseppet sem állítottam hogy programozási nyelv!

Html,css már megy, szóval van róla elképzelésem!!!-Ezzel a mondattal azt akartam mondani hogy tisztában vagyok azzal hogy nem úgy működik a programozás mint a filmekben!

2012. aug. 24. 10:30
 8/18 iostream ***** válasza:

Az assembly, mint nyelv nem nehéz. Sőt, a legprimitívebb nyelv, hiszen felülről lefelé hajtódnak végre az utasítások, minden utasítás primitív. Programot írni benne az már bonyolultabb, de inkább szorgalom és megszokás kérdése, hogy átlásd a komplexitást, mintsem nehézség. Ettől függetlenül persze nem praktikus, sem első sem harmadik nyelvként. Assembly akkor kell, ha KELL (nincs C fordító sem, esetleg nem elég gyors a kód amit csinál (ami mindkettő már extrém eset)), vagy ha kíváncsi vagy, hogy is megy ez a dolog. Mert nagyon sokmindent meg kell és lehet tanulni vele. De semmiképpen nem tanulónyelv.


C#: általános alkalmazásfejlesztés.

C: itt elkülönül, hogy mire tervezték, és mire használják (sajnos). Sokan azt hiszik, hogy a C alkalmazásfejlesztésre való, pedig nagyon nem. Rendszerprogramozásra találták ki, és máshol rendkívül fájdalmas.

2012. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nekem a C# kell!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezt is lehet notepad++-ba írni ha átírom a kódolást? Vagy töltsem le hozzá a programot??

2012. aug. 24. 13:48
 10/18 anonim ***** válasza:
Visual Studio Express Edition. Microf*s oldaláról ingyenesen letölthető és ingyenesen használható.
2012. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!