Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyiket választanátok és...

Melyiket választanátok és miért? C# vagy Java

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha csak Windows alatt/Microsoft cuccokra érdekel, akkor C#, ha másra is akarsz fejleszteni, akkor Java.


(Igen, van C# linuxra is, de elsődlegesen a C# Microsoft fejlesztés. Ellenben a Java nem.)

2012. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a C#-ot választanám, az jobb alap más nyelvekhez.
2012. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha böngészőre akarsz programozni, akkor egyértelműen java.


Ha user interface-eket akarsz létrehozni, akkor egyértelműen c#.


Ha játékot akarsz írni, akkor amelyik szimpatikus :D


A programozási nyelv csak egy eszköz - a használótól függ, hogy milyen lesz a végeredmény :) Azt használd, amihez megvan a megfelelő tudásod. Ha még egyiket sem ismered, próbálj ki egy kicsit programozni ebben-abban. Eléggé hasonlóak, szóval nem lesz baj, ha váltani kell. Aztán úgyis ráérzel, melyik áll közelebb hozzád. Lehet, hogy egyik sem, és python-ozni fogsz helyettük :D

2012. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs jobb, vagy rosszabb, a célodtól függ, melyik alkalmasabb.
2012. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha böngészőre akarsz programozni, akkor egyértelműen java."

Hülyeség, C#-ban is lehet webre programozni.


Egy releváns szempont van a döntésnél: Akarsz-e Windows-on kívül más platformra is programozni? Pl. Linux?


Mert ha igen, akkor JAVA.


Ha viszont nem, akkor pedig a C# a nyerő, mert:

- a Windows-os JVM foslassú a .NET-het képest

- C#-ban kényelmesebben elérhető a WinAPI

- a Microsoft-os fejlesztői eszközök fényévekkel vannak a JAVA-s cuccok előtt, egy Eclipse vagy NetBeans a kanyarban sincs a Visual Studio-hoz képest.

2012. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol írtam, hogy nem lehet C#-ban böngészőre programozni, csak éppen körülményes.


WPF-ek is remek felületet adnak, de a Java böngészők terén elterjedtebb.


Javában is lehet oprendszerre "natúran" user formokat csinálni, csak körülményesebb :)


Más oprendszerre is lehet nagyon kényelmesen programozni c#-ban amúgy, a Mono szinte a teljes funkcionalitást visszaadja, amit a .NET.


tehát a végeredmény: amelyik kényelmesebb. Mondjuk az tagadhatatlan tény, hogy a Visual studionál jobb IDE nem igazán van :D

2012. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tomy88trance ***** válasza:
Ha a javát megtanulod akkor a C# se lesz gond, viszont,ha fordítva akkor bele fogsz zavarodni :)
2012. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tomy88trance ***** válasza:
Egyébként én a Javát választottam,próbáltam (játékot akartam fejleszteni) ,de ha komolyabb játék vagy program az amit akarsz akkor C#,bár.. a Javának az az előnye,hogy platformfüggetlen
2012. aug. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!