Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Warning: mysql_fetch_array ()...

Warning: mysql_fetch_array () expects parameter 1 to be resource, boolean given in?

Figyelt kérdés

Ez mit jelent? Mindent egy példa alapján írtam meg, de mégsem jó...



<?php

$host = "localhost";

$felhasznalo = "***";

$jelszo = "***";

$kapcsolat = mysql_connect ($host, $felhasznalo, $jelszo);

mysql_select_db("****", $kapcsolat);

$sql = "SELECT * FROM players WHERE username = 'pici'";

$eredmeny = mysql_query($sql);


$sor = mysql_fetch_array($eredmeny);

print $sor["username"];

?>



2012. aug. 29. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem valami hiba van a lekérdezéssel, a mysql_query így false értékkel tér vissza, ami nem jó bemenet a mysql_fetch_array-nek. Utóbbi használata előtt kezeld le a hibákat.


Pl.:

$result = mysql_query($query) or die(mysql_error());

2012. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van egy nevelde adatbázisom, azon belül van egy players táblám 3 oszloppal: username,password,email...
2012. aug. 29. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Minek használsz mysql_fetch_array?

írtam neked gyors egy kapcsolatot ezt teszteltem működik is!


<html>2: <head>3: <title>12.1. program Kapcsolat megnyitása és4: adatbázis kiválasztása</title>5: </head>6: <body>7: <?php8: $felhasznalo = "jozsi";9: $jelszo = "bubosvocsok";10: $adatbazis = "pelda";11: $kapcsolat = mysql_connect( "localhost",$felhasznalo, $jelszo );12: if ( ! $kapcsolat )13: die( "Nem lehet kapcsolódniaMySQLkiszolgálóhoz!" );14: print "Sikerült akapcsolatfelvétel<P>";15: mysql_select_db( $adatbazis )16: or die ( "Nem lehet megnyitni a$adatbázist: ".mysql_error() );17: print "Sikeresen kiválasztott adatbázis: \"$adatbazis\"<P>";18: mysql_close( $kapcsolat );19: ?>20: </body>21: </html>

215Adatbázisok kezelése  MySQL

12

2012. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(1.)


"Van egy nevelde adatbázisom..."

Oké, én elhiszem, de ha kipróbálod az én kódmintámat, milyen hibát ír ki?

Lehet, hogy nem is a query-nél száll el, hanem előbb. Minden mysql műveletnél ellenőrizd a hibákat, ahogy az előző válaszoló is írja.

2012. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1.: query üres... vagyis akkor ott szál el...


2.: azért használok mysql_fetch_array hogy kiolvassa a megadott oszlopot...

2012. aug. 30. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!