Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » El szeretnék sajátítani egy...

El szeretnék sajátítani egy 2D könyvtárat de nem tudom, hogy melyiket válasszam segítesz dönteni?

Figyelt kérdés

Clanlib és SFML.

Én már átnéztem de nem tudok dönteni.Nekem ez nagyon font mert sok időmet akarom rászánni.


Legyen szíves egy tapasztaltabb szakember átnézni nekem az alábbi libeket és nagyon érdekelne a véleménye.

Nagyon megköszönném ha tényleg tudnátok időt szánni arra hogy eldöntsétek melyik tud többet és melyik használ újabb OpenGL verziót stb.


Természetesen zöld kezezni is fogok.

Válaszotokat izgatottan várom.


2012. aug. 31. 05:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem őket, nem is néztem meg, de azt elöljáróban bizton ki merem jelenteni, hogy erre a kérdésre,ebben a formában senki sem fog tudni válaszolni neked. Konkretizáld, hogy mire akarod használni - ha azt kérdezed, hogy melyik a jobb, a traktor vagy a porsche, akkor nagyban függ a válasz attól, hogy földet akarsz túrni, vagy gyorsan menni.
2012. aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van.

A 2 libnek a célja is teljesen más.


A ClanLib kifejezetten játékokhoz SDK, míg az SFML egy multimédiás lib.

Ez utóbbival annó szórakoztam, nem rossz.

De tényleg írd le, hogy mit is szeretnél.

2012. aug. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2D játékokat szeretnék csinálni.

És az lenne a legfontosabb,hogy minél szebb részecske effektusokat tudjon megjeleníteni.

Fényhatásokat is szebben,Ködöt mondjuk. :)

2012. aug. 31. 18:22
 4/7 A kérdező kommentje:

Pls válaszoljatok és legyen szíves egy tapasztaltabb személy választ adni nekem.Az előző szerint a clanlib játékokra van.

Akkor inkább jobb volna a clanlibet megtanulni?

2012. aug. 31. 23:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, megnéztem, hogy miért olyan nehézkes a döntés. Most komolyan, ha játékfejlesztéshez kell, akkor nem egyértelmű, hogy azt használod, amelyik arra lett kitalálva?


Félreértés ne essék, én nagyon szívesen segítek, meg vélhetően mindenki, aki ide regisztrált, de azt ne várd el senkitől, hogy helyetted gondolkozzon - gondolok itt pl arra, hogy "melyik használ újabb ogl verziót", neked se tart tovább kikeresni a paramétereket.

2012. szept. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz,hogy megnézted.

Azt hiszem,hogy a clanlib lesz a nyerő.

2012. szept. 1. 06:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Clanlib -et nehéz megtanulni.
2012. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!