Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A MinGW az tulajdonképpen egy...

A MinGW az tulajdonképpen egy fordítóprogram C++hoz?

Figyelt kérdés

Üdv!


Vagy más nyelvekhez is? Vagy pontosan micsoda?


A MinGW egy parancssoros fordítóprogram ugye? Tehát ha ezt használom fordításhoz, nem kötelező nekem flancos IDEket, meg szövegszerkesztőket használni, ha bevágom az elméletet akkor simán megírom file-ba és parancssorból a megfelelő parancsokat használva lefordítom és megkapom a szükséges bináris fájlokat, ugye?


Pl FreePascal-ban így működik, vagy egy fpc.exe file (++ még ehhez társul 1-2 bináris fájl + persze az include fájlok) de nem muszáj nekem mindenféle IDE, simén megírom .txtbe és parancssorral futtatom és kész.


2. kérdés: A Dev-C++ is hasonlóan működik?



Nagyon hálás lennék a válaszokért, Köszönöm, Üdv


2012. szept. 1. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"MinGW provides a complete Open Source programming tool set which is suitable for the development of native MS-Windows applications, and which do not depend on any 3rd-party C-Runtime DLLs."


A MinGW programok gyűjteménye, amiben van C+++ fordító is (g++). Igen, fordíthatsz ezzel parancssorból, "g++ forras.cpp" Tartalmaz még C, és más fordítókat is, ezeket telepítésnél ki lehet választani.


A Dev-C++ is ezt használja, de nem muszáj mindenféle IDE-ket használnod.

2012. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt az oldala is:

[link]

2012. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ohh nagyon köszönöm. Még 2 kérdésre válaszolnál nekem pls?


1. mingw-get-inst-20120426.exe >> ezt töltöttem le. ez ugye nem BÉTA verzió (tesztverzió), tehát "éles" szoftver ugye?


2. Tehát ez a szoftver tartalmaz egy parancssoros fordítóprogramot. Maga a fordítóprogram (és esetleg hozzá tartozó pár tárgykód) [most az include file-ktől eltekintve] az a MinGW könyvtárában van, tehát a telepítő a fordítóprogram használatához szükséges összes fájlt a telepítőmappába teszi ugye?



Nagyon köszönöm a válaszaidat, Üdv

2012. szept. 3. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!