Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet egy változót...

Hogyan lehet egy változót több függvényben használni, anélkül, hogy globális változókat kellene használni? (C/C++)

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 14:03
 1/8 Piert ***** válasza:

Szia!


Osztályszinten deklarálod, így az egy osztályban lévő fgv-ek tudják használni.

2012. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 _Jessy_ ***** válasza:

Ez csak globális változóval megy.

Vagy deklarálod valahol egy konkrét függvényben, és azoknak a függvényeknek, amelyekkel macerálni akarod a változó értékét átadod referencia szerint.

2012. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válasz a C++, a második a C nyelvre vonatkozik. C-ben nincsenek osztályok.
2012. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 iostream ***** válasza:
0%

De referencia sincs, szóval az is C++ :)

Amúgy ez a két triviális megoldás van: berakod valami névtérbe (az osztály is megad névteret), vagy átadod paraméterként. Amennyiben a változó nem konstans, úgy mindenképp az utóbbit javasolnám.

2012. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 _Jessy_ ***** válasza:

"De referencia sincs, szóval az is C++ :) "

Ha a címét adod át, ugyanazt csinálod. Azt pedig lehet C-ben.

2012. szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 iostream ***** válasza:
0%
Az nem referencia. OO-t is lehet csinálni C-ben, attól még a class nem struct (C-s értelemben).
2012. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 _Jessy_ ***** válasza:
Egy árva szóval nem mondtam, hogy ugyanaz, csak ugyanaz a hatása. Egyébként a referencia szerinti értékátadást pont azért vezették be a C++-ban, hogy ne kelljen a rengeteg csillaggal cseszekedni a programozónak, hanem elintézi helyette a dolgot a compiler.
2012. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 iostream ***** válasza:
0%

Akkor vegyük sorra:


"Vagy deklarálod valahol egy konkrét függvényben, és azoknak a függvényeknek, amelyekkel macerálni akarod a változó értékét átadod referencia szerint."


"Az első válasz a C++, a második a C nyelvre vonatkozik. C-ben nincsenek osztályok."


"De referencia sincs, szóval az is C++ :)"


"Ha a címét adod át, ugyanazt csinálod. Azt pedig lehet C-ben."


"Az nem referencia. OO-t is lehet csinálni C-ben, attól még a class nem struct (C-s értelemben)."



Egy szóval nem állítottam, hogy te azt állítottad volna, hogy ugyanaz. Arról volt szó, hogy névtelen beböffentette, hogy melyik a C-s és melyik a C++-os, én meg felhívtam a figyelmét rá, hogy mindkettő C++-os, ugyanis nincs referencia C-ben.

2012. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!