Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-ban a változók öröklődnek...

Webmester-ter kérdése:

PHP-ban a változók öröklődnek oldalról oldalra (lent)?

Figyelt kérdés

amennyiben van egy változóm $dbname

és ezt megadtam egyszer, akkor minden oldalra van hatása?

vagy session-nal kell megoldani, de amennyiben kijelentkezéskor kap egy session_destroy()-t a db name is elfelejtődik

vagy lehet külön is adni session_destroy('username')??



2012. szept. 11. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az adatbázis nevének van valami köze a sessionhoz? Szerintem nem, tehát akkor nem oda kell tenni. Csinálj egy statikus osztályt, amiben tárolhatsz olyan dolgokat, amik minden napon egységesek.
2012. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

megcsináltam formban az installer-t és ott az adatbázis nevét megadod és azt is elkészíti(wamp,local) és hogyan tudnám használni, még csak 4 napja php-zok, tehát kezdő vagyok

17/F

2012. szept. 11. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen őrült könyv alapján haladsz, ami egyből adatbázisokat tanítja?
2012. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogos kérdés.

Előbb az alapokat és az alap működéssel legyél tisztában!


De a kérdésre a válasz az, hogy természetesen NEM öröklődnek, ez teljesen másképp működik.

Maguk az oldalak egymástól teljesen függetlenek, csak sütivel (na meg ezek révén munkamenettel), adatbázissal, vagy fájlal tudnak információt átadni egymásnak.

2012. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!