Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lettél webprogramozó,...

Hogyan lettél webprogramozó, programozó, webdesigner. Vagy hasonló? (ez engem tökre érdekelne)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most elsősorban a szakemberekhez szolnék,de akár azokhoz is akik akár csak mellékállásként,hobbiként űzik ezen szakmák valamelyikét..


Szóval az lenne a kérdésem,hogy hogyan lett az a foglalkozása,ami..

Jó most nyilván nem egy részletes önéletrajzot kérnék,elég lenne nekem egy rövidebb leírás is,hogy esetleg ki hol tanult..mikor kezdte el érdekelni a téma..hány évig tartott míg elsajátította a dolgokat és hány éve foglalkozik a dologgal...

Kíváncsi természet vagyok,szóval,nem bánom azt sem,ha valaki leír nekem egy hosszasabb történetet ,hogy ne adj isten "még kis gyerekkorában kezdődött az egéész mikor..stb stb " :d és esetleg kort is ír :) Esetleg,hogy milyen egy napja,mikor ezzel foglalkozik..vagy hogy mennyire olyan ez a szakma mint amilyennek elképzelte :d



Szóval a legrövidebb válaszoktól a leghosszabbakig,mindenre nyitott lennék :D


16/l


2012. szept. 14. 21:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Jelenleg egyetemre járok programtervező informatikus alapszakra. Jövőre párhuzamosan kezdek gépészmérnök Bsc-n. :)


Én géniusz milliárdos playboy filantróp leszek. Ezt ne vedd komolyan! :)

2012. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Szóval egyetem..és előtte már a gimiben is foglalkoztál hasonlóval? vagy csak egyáltalán foglalkoztatott,érdekelt a dolog? vagy hogy jött az ötlet h ilyen egyetemre menj?:D

am. zöldeztem és köszi a kommentet :)

2012. szept. 14. 22:04
 3/36 iostream ***** válasza:

Középiskola (humán gimi): felkeltette az érdeklődést, autodidakta módon tanult VB 6.0, első komolyabb programok (űrhajós lövöldözős játék, travianhoz "számológép").

Egyetem: C++ és a szerelmbeesés.

Melóhely: az. Sz*pás sz*pás hátán, de ettől nő a kender.

2012. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Ment a zöld,köszi :)
2012. szept. 14. 22:13
 5/36 anonim ***** válasza:

Középsuliban kb. sz*rtam magasról a számítógépre, leginkább piáltam, drogoztam, zenéltem, meg buliztam.

Aztán utána dolgoztam pár évig. Utána valahogy egy haverról kiderült, hogy elkezdett programozni tanulni OKJ-s képzésen, elmesélte, miket csinálnak, megtetszett. Beiratkoztam, végigcsináltam az OKJ-t, de elég 0 volt, engem meg közben egyre jobban érdekelni kezdett a dolog. Úh. megcsináltam egy diplomát is, aztán elhelyezkedtem a szakmában, és azóta is(5 éve) ebben dolgozok.


Maga a szakma az még mindig szép és érdekes számomra, tulajdonképpen folyamatosan új dolgokat tanulok, és jó is vagyok benne, viszont tele van már a tököm a stresszel, a b-szogatással, a határidőkkel, a túlórákkal, az idióta ügyfelekkel és főnökökkel.

Személy szerint már megbántam, hogy nem mentem valami egyszerű szakmát tanulni, autót szerelni, vagy ilyesmi, úgy érzem, hogy azt sokkal jobban élvezném, és nyugisabb is lenne.

2012. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a válaszod,és hogy te kicsit jobban belementél a részletekbe:D
2012. szept. 14. 23:15
 7/36 anonim ***** válasza:

Én még tanulok, okj-n webprogramozót.

11. év vége után a nyári szünetben kezdtem el (html, css), és nagyon megtetszett a dolog. Igaz, későn kezdtem, de így is az osztály 70%-ánál jobb vagyok, ha nem lennék ennyire lusta, simán jobb lennék, bár van pár ember aki már nagyon tud, régebben kezdte, suli mellett ebben a munkakörben dolgozik, őket lehetetlen felülmúlni :D (egyelőre).


Nem tudom, te mennyire akarsz ebben a témában elhelyezkedni, de ha igen, jól jársz, nagy előny ha [már most] elkezdesz nézegetni youtubon videókat, ajánlom a w3schools.com oldalt.

Azért emeltem ki, elkerülhetetlen, hogy ne tanulj folyamatosan magadtól is, a suliban sem fognak mindent megmutatni, sőt..


Olyan, hogy webdesigner szerintem már csak a legnagyobb cégeknél léteznek, többinél ez ilyen 2az1ben, webes csinálja azt is.


Webprogosként ilyeneket fogsz tanulni: html, css, javascript/majd jquery/ajax, aztán php, asp(c#-os van szerintem már mindenhol), és egy kis sima c# windóz applikáció/elején consolos (nem webes). És persze adatbázis nincs SQL nélkül.


Nekem még mindig bejön a webprogramozás.

Remélem írtam valami hasznosat!

2012. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

7es vagyok.

Bocsi, kimaradt hogy "...mert elkerülhetetlen" és hogy "..adatbáziskezelés nincs..."

2012. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Értem,köszi a válaszodat neked is menta zöldpacsi :)

Hát én majd,ha minden jól megy akkor mélyebben is el szeretnék merülni a témában,lehetőleg ilyesmivel szeretnék majd foglalkozni. Most jelenleg magyar oldalakat olvasgatok (pl.: webkapal.hu) csak,hogy egyáltalán tudjam,hogy mi fán terem a dolog...elég lassan áll össze a kép,hogy pontosan hogy is mennek a dolgok,és hogy hogyan kezdjek neki,de remélhetőleg majd kialakulnak a dolgok:D

2012. szept. 15. 10:55
 10/36 anonim ***** válasza:

Én is elég lassan indultam, a lényeg hogy ne csak olvasgasd, hanem gyakorold is!

Meta tegeket hanyagolhatod, ez majd akkor lesz fontos, ha fel is töltöd valahova az oldalt.


A w3c oldal azért lenne jobb, mert rögtön ki is lehet próbálni a kódrészleteket ("try it yourself" gomb), módosíthatod is, sokkal egyszerűbben rá lehet jönni, hogyan is működik a kód.


Ha már megy a html és a css, akkor jöhet a javascript, (ezek mind kliens oldali nyelvek=felhasználó gépén értelmezi a gép)


Ha már a js is megyeget, akkor jöhet valamelyik szerver oldali nyelv(szerver generál belőle egy kódot(html,css,js) amit a kliens gépnek ad).

Ez a php lesz. Kelleni fog hozzá egy külön program(pl wamp) de ez majd később.


A htmlel ugye az oldal felépítését határozzuk meg, cssel a kinézetet, jsel pedig kicsit dinamikusabbá tesszük( változnak rajta a dolgok, nem statikus oldal) pl: kicseréljük az egyik div tartalmát.


Jquery/ajax egy javascript függvénytár, ajaxról egyelőre szinte semmit nem tudok, jqueryvel pedig pl: lenyíló menüt csinálhatsz.


Ha esetleg hülyeséget írok, javítsatok ki :-D


Ha valamit nem értesz szívesen elmagyarázom (legalábbis megpróbálom :D)

2012. szept. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!