Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet olyat csinálni...

Hogy lehet olyat csinálni hogy egy divben van pl egy kép vagy valami szöveg felette egy címmel de a címnek más a háttere?

Figyelt kérdés

mint pl itt: [link]


ez 2 div egymáson, vagy a diveknek van valami <title></title> parancsuk.



2012. szept. 15. 20:11
 1/5 A kérdező kommentje:
természetesen a leírásból hiányzik a kérdőjel mert nem engedi
2012. szept. 15. 20:12
 2/5 anonim ***** válasza:

hát nincs title csak az oldalnak van.


ezek nem div-ek a fejléc az egy h2-es tag. de lehet div is ha azt szeretnéd.


css-el ésszerű csinálni, background-color-al adod meg hogy más legyen a háttere.

2012. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szerintem nem egy dolgon jár az agyunk... az oldalon amit belinkeltem... vannak a versenyzők felsorolva....(szerintem) divekben, és ott a név aminek más a háttere... az akkor gogy van... 2 div egymáson vagy mi?
2012. szept. 15. 22:02
 4/5 A kérdező kommentje:
*hogy
2012. szept. 15. 22:02
 5/5 Drone007 ***** válasza:

Az ilyen html trükköket lemásolni a legegyszerűbb, ha megnyitod az oldal chrome böngészőben, nyomsz egy jobb klikket az elemre, ami érdekel, a menüből válaszd az "Eleme megtekintése" pontot, és az oldal alján felkúszó ablakban már vizsgálhatod is, hogy mi a szerkezete, css, stb...


Egyébként az előző jól írta, a címszöveg egy formázott <h2> tag, aminek a háttere egy bepozícionált kép.

Nem csak két div van "egymáson", hanem div konténerek vannak egymásba ágyazva, hogy az elemek a megfelelő helyre kerüljenek (cím, kép, zászlóikon, helyezés, stb...)

2012. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!