Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » El tudná nekem magyarázni...

El tudná nekem magyarázni valaki ezt a programot? (egyszerű java)

Figyelt kérdés

A program egy egyszerű kis biciklis példa feladat.

sebesség : int = 0

sebességfokozat : int = 0

sebességváltás (irány)

fékezés (mérték)


Ez lenne a program:


class Bicycle {

int cadence = 0;

int speed = 0;

int gear = 1;

void changeCadence(int newValue) {

cadence = newValue;

}

void changeGear(int newValue) {

gear = newValue;

}

void speedUp(int increment) {

speed = speed + increment;

}

void applyBrakes(int decrement) {

speed = speed – decrement;

}

void printStates() {

System.out.println("cadence:"+cadence+"

speed:"+speed+" gear:"+gear);

}

}


Azt értem, hogy a bicikli osztályba felvesszük a 3 változót: cadence,speed,gear.

Amit nem értek az ezek:

void changeCadence(int newValue) {

cadence = newValue;


Mi az a newValue, mi az a change parancs? Mire jó?


Ezt a részt sem értem teljesen:

void speedUp(int increment) {

speed = speed + increment;

}

void applyBrakes(int decrement) {

speed = speed – decrement;

}

És még egy kérdés:

A printStates() függvény az egy fix név, vagy én választom meg hogy mi legyen a neve.


Mielőtt bárki elküldene a jó anyukámba, csak annyit mondok hogy még sosem java-ztam, most próbálgatok itthon, magamtól és bosszant hogy nem értem az egyes parancsokat.



2012. szept. 21. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Akármilyen könyvből tanulsz, tedd félre és előtte tanuld meg az alapokat!


Amiket kérdeztél changeCadence, speedUp stb azok tagfüggvények. Azok nevét te határozod meg, de vannak bizonyos konvenciók, amiket célszerű betartani.

Leírnám szívesen, hogy mire jó, hogy működik, de valószínűleg abból sem értenél meg többet, mint a kódból sem értesz semmit, mert hiányoznak az alapok.

2012. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

C-t már tanultam, annyi alapom van. Az megy is rendesen. most belevágtam a java-ba egyedül de még azt sem tudom mi számít itt alapnak, mert én eddig azt gondoltam hogy most tanulom az alapot, ugyanis ezt az online könyvet követem nyomon:


[link]

2012. szept. 21. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha annyi van, akkor azért illene tudni felismerni egy függvényt és hasonlók. Olvasd el figyelmesebben a leírást, mert ott írja a kód alatt pár bekezdéssel, hogy mik azok az osztálymetódusok és hasonlók.
2012. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Addig még nem görgettem le. A függvényt természetesen felismerem. Az alap java parancsokat nem tudom így sajnos nem tudom megkülönböztetni hogy ez most alap java parancs, mint pl a "println" vagy csak egy általunk megadott név.Ez okoz nálam nagy problémákat.
2012. szept. 21. 14:40
 5/5 iostream ***** válasza:
Ezek nem parancsok, hanem függvények. Jó tudni.
2012. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!