Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » DarkGDK, SFML, SDL, LWJGL,...

DarkGDK, SFML, SDL, LWJGL, vagy mit használjak játék csináláshoz?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 18:30
 1/7 A kérdező kommentje:
2D -s, és lövöldözős.
2012. okt. 2. 18:31
 2/7 A kérdező kommentje:
Oldal nézetben.
2012. okt. 2. 18:32
 3/7 A kérdező kommentje:
A java -snak örülök a legjobban mert szeretem ha platformfüggetlen programokat.
2012. okt. 2. 18:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Clanlibet használj az a legjobb 2D re.
2012. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 iostream ***** válasza:

"A java -snak örülök a legjobban mert szeretem ha platformfüggetlen programokat."


Akkor írd C-ben, annál nem leszel platformfüggetlenebb.

2012. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mik a fő szempontok,de szerintem érdemes lehet

megnézned ezeket:


GLBasic

-kifejezetten játék programozásra kihegyezett Basic alapú nyelv ám C++ kódot generál és azt fordítja gépi kódra.Linux,Windows,Mac OS,iOS,Android-ra (hamarosan HTML5-re is)lehet fejleszteni vele.Szerintem szuper kis nyelv és saját felhasználásra ingyenes,ha kereskedelmi célra akarod használni,akkor kell fizetni kb 70 eurót érte ami szerintem elég kedvező


App Game Kit (DarkBasic,DarkGDK utódja)

-szintén játék fejlesztésre kihegyezett programozási nyelv,rengeteg platformra lehet fejleszteni vele,de sajnos fizetni kell érte minden féleképp az ingyenes verzoó csak pár napig működik.


Game Editor

-nyilt forrású komplett 2D játék motor,beépített editorral C nyelven lehet scriptelni de bele nyúlhatsz a forráskódjába is.Linux-ra,Windows-ra,Mac OS-re és iOS-re lehet fejleszteni vele.


Stencyl

-szintén egy komplett 2D játék motor,editorral.Windows-ra,Linux-ra,Mac OS-re,iOS-re,Android-ra és HTML5-re lehet fejleszteni vele.Scratch nyelven lehet scriptelni.


Game Maker Studio

-szintén egy komplett 2D játék motor,GML nyelven lehet scriptelni,saját felhasználásra ingyenes.Windows-ra,Mac OS-re,iOS-re ,HTML5-re lehet fejleszteni és akár Valve Steam Workshop-ba is fel tudod lőni a játékod.


Unity3D

-egy komplett játék motor ám ez már a profibbak közül.Java,C# és Boo nyelven lehet scriptelni.Windows-ra Mac OS-re,böngészőre ( és hamarosan Linux-ra is ) az ingyenes verziója kereskedelmi célra használható,teljesen ingyen.Ezeken túl még fejleszthetsz iOS-re,Android-ra és Flash-re ha megveszed a licence-t.


Shiva3D

-egy másik komplett játék motor a profibbak közül,Lua nyelven lehet scriptelni és rengeteg platformra lehet fejleszteni,böngészőre kereskedelmi céllal is teljesen ingyen,de a többi platformhoz nem kell külön-külön licence-t fizetni.Egyszer megveszed azt hiszem 200 euróért és minden platformra fejleszthetsz korlátok nélkük.


Én ezeket ajánlanám,remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen sokat köszönöm!
2012. okt. 6. 04:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!