Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok egy játéktervet...

Hogyan tudok egy játéktervet kivitelezni?

Figyelt kérdés
Mivel jó a fantáziám,ezért írtam pár játékot,ami szerintem (ha normális játékkészítő cég csinálja)egész szép bevételt könyvelhetne el.Megírtam a sztorit,azt is,hogy milyen küldetések lesznek,milyen időbeli sorrend lenne,milyen párbeszéd stb...Na,ha ezt a tervet eladnám,és ha valóban meg is csinálják,minden játék után x %-ot kérnék.Kitaláltam telefonra is már sok,szerintem jó játékot,és nem szeretném ha a süllyesztőbe kerülne!Tudtok tanácsot adni?

2012. okt. 9. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz egy játékfejlesztő cégnél és mutasd be az ötleted.
2012. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
a jó fantázia ehhez elég kevés...
2012. okt. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát...legcélravezetőbb ha te magad programozod le, és próbálod terjeszteni, vagy házalni vele úgymond.


Kisebb androidos játékoknál, flash játékoknál, programoknál lehetséges hogy látnak benne fantáziát, és kapsz érte valamennyi jogdíjat....de sztem a játékötletek 99%-a süllyesztőbe megy.


Esetleg kisebb játékfejlesztő csapatba is be tudsz szerveződni sztem, de ebből is annyi van mint égen a csillag.


Az meg nem működik h besétálsz h szia, ez az ötletem van, ennyit kérek érte. Így is a kiadók szava a döntő, a játékfejlesztőknek eléggé meg van kötve a keze.

2012. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na,na,na,na áljunk meg!!

Kitalálni bárki kitud egy játékot....

Nekem is rengeteg ötletem lenne.

De kit érdekel??

Ez nem olyan nagy feladat.

Lekódolni a nagy feladat.

Aki kitalálja,megtervezi az szinte noname, a játékkészítő cég ( aki foglalkoztatja a programozókat és azokat akik az ötletet találják ki) annak van neve,pénze.

Gondolj bele!

Ottvan példának okáért az Activision szinte mindenki ismeri a céget.

De kérdem én ki ismeri az ott güliző programozókat?? Hát senki...


Ne gondolj arra hogy ebből pénzed lessz.

Főleg nem magyarországon.

Gondolom az angolt nem tudod annyira hogy meggyőzd őket...

2012. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem érdekelnek a játékötletek! Androidra ha van valakinek jó ötlete, ingyen felvásárolom :D

Amúgy muszáj leszek magam gondolkodni rajtuk :(

2012. okt. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kitalálni bárki tud. Megvalósítani a nagy szám, és még ha kész is van lutri sokszor hogy bejön-e.

Ha van pénzed bérelj fel valakit aki leprogramozza neked, egyébként pedig társulj valakivel, hogy programozza le, viszont akkor el kell mondanod az ötleted, amit lehet ha valaki meghall elhajt, hogy ebben nincs semmi, de ugyanakkor ha valami csodás ötlet le is nyúlhat. Milyen ötleted van? Valami olyan új teljesen innovatív kontextusú játék ami még sehol nincs, vagy csak újragondoltál valamit/kitaláltál egy saját verziót? Előbbivel talán van némi esélyed.

Ötletet szerezni kb annyiba telik hogy kiírod random fórumra, hogy srácok milyen játékot készítsünk nektek?

2012. okt. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

"Kitalálni bárki tud."

Ejnye. Egy jó játékot kiagyalni szerintem felér egy regény megírásával. Ha Kérdező tényleg akkora ász, miért ne kaphatna rajta idővel valami fejlesztőcsapat? Más kérdés, hogy hogyan találkoznak össze, meg a többi, amit leírtatok...

Az biztos, hogy a világ legjobb esetében is folyamatosan együtt kell működnie a fejlesztőkkel, ilyen nincs, hogy "itt az ötlet, csináljátok meg, ennyit kérek érte, ide utaljátok a pénzt, puszi".

2012. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Idővel kaphat...de Corey May sem 2 perc alatt érte el azt, ahol most tart (Az Assassin's Creed sztorik kitalálója). Én azért 1-2 magyar játékfejlesztőnél bepróbálkoznék. Ha a Palmstorm-ot meggyőznéd, akkor jól járnál, kiadónak pedig a FishTank Studios-t kérném fel. Egyik régi barátom még anno dolgozott a SWINE című játékon a StormRegion-nál, bár a SR mára már csődbe ment, mögötte a PalmStorm az egyik legjobb fejlesztő Magyarországon (leszámítva a CryTek Hungary-t).
2012. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó ötlete mindenkinek van de ez csak egy része a játéknak fontos még az alacsony erőforrás igény, a megkapós látvány, egy jól működő játék motor és még sehol sem tartunk. Ha ismered a Portal című játékot akkor az egy remek példa rá hogy hiába jó az ötlet és a kivitelezés ráadásul nagyon könnyen modolható mégsem lett kassza siker.
2012. okt. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!