Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelenthet ez a két C++...

Mit jelenthet ez a két C++ hibaüzenet?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű szöveges játékot szeretnék objektumorientáltan megírni, de a fordításnál hibákba ütköztem. Nagy részük ki lett javítva, de 2 error megmaradt.

Egyik error: new types may not be defined in a return type (új típusok nem lehetnek visszatérési típusként definiálva)

Másik error: return type specification for constructor invalid (érvénytelen a konstruktor visszatérési típusának leírása)


Bár értem mit jelent a hibaüzenet magyarra fordítva, fogalmam sincs mi a baj és hogyan orvosoljam. Van egy másik, ehhez hasonló felépítésű osztályom is, ott ugyanígy csináltam mindent, és ott nem jelez hibát.

Info: még nincs túl sok tapasztalatom C++ terén, de Pascal-ban középhaladó szinten vagyok, és tanultam benne objektumorientációt is. Van egy Java könyvem, de nem túl komoly, csak azért vettem meg hogy megtanulhassam belőle az objektumorientált alapfogalmakat. Ja, és programozó szeretnék lenni felnőtt koromban. Ha esetleg fontos 14 éves vagyok.

Itt van annak a bizonyos osztálynak a kódja:


class Player

{

public:

Player(std::string nev);

~Player(){};

char doSomething();

void DieOrEscape();


private:

std::string nev;

int health;

int hurth;

char whattodo;

}


Player::Player(std::string nev) : nev(nev)

{

srand(unsigned(time(NULL)));

health=rand()% 2+1;

hurth=rand()% 10+1;

}



#hiba #C++ #Java #objektum #objektumorientáció
2012. okt. 17. 17:44
 1/3 A kérdező kommentje:

Persze ennél hosszabb az osztály kódja, de a lényeges rész, ahol hiba van az ez a rész.

Ja, és a két osztályt a main alatt, statikusan deklaráltam. Vagyis így: Player jatekos("valaki");

Próbáltam dinamikusan mert az sokkal hatékonyabb, de úgy dobott még vagy 10 errort, szóval azt inkább nem erőltettem.

2012. okt. 17. 17:48
 2/3 iostream ***** válasza:
Nincs lezárva a class ;-vel, és a dinamikus foglalás nagyon nem hatékonyabb.
2012. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SimkoL ***** válasza:
Ha a Pascal-lal 'tisztában' vagy akkor tudod, hogy egy változónevet nem sűrűn használunk fel többször, bár lehet csak összekavarodsz. A 'nev' hányszor is fordul elő ?
2012. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!