Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a php junior...

Mi a különbség a php junior és a php senior fejlesztő között?

Figyelt kérdés
... és mit jelent pontosan a back end és a front end prgramozás?

2012. okt. 22. 15:27
 1/6 anonim válasza:
56%
5 év tapasztalat
2012. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy én 5 évet mondanék, de több v tapasztalat, valóban.


Front end elsősorban az "előtérben lévő" dolgokért felelős, a back end pedig a háttér műveletekért. (Na ettől nem hiszem, hogy okosabb lettél.)

2012. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi :). Hát ennyit azért én is tudtam, csak egy kicsit bővebben szerettem volna tudakozódni de azért köszönöm a megerősítést :)

A kódokat illetően milyen különbségek vannak a "front end" és az "back end" között, mivel mind a kettő szerveroldalon dolgozik és így csak a háttérben van.

Vagy úgy értsem hogy pl: egy adatbázisba mentés a "back end" de a lekérdezés utáni megjelenítés már a "front end"?

2012. okt. 22. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

A junior fiatal, a szenyor meg spanyol.

A back-end az iroda végében ül, a front-end meg a bejáratnál.

2012. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

front end az amit látsz, a back end az ami dolgozik.


PL.: egy Tracker a front end - XBit (ami hajtja) a back end.

2013. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

junior: aki az adott területen teljesen zöldfülű. És nem feltétlenül függ össze a tapasztalattal, illetve úgy mondanám, hogy a releváns tapasztalattal függ össze.

Hiába van pl. valakinek 5 év C-ben beágyazott rendszer-fejlesztői gyakorlata, ha átnyergel PHP-ra, ott junior lesz.


senior: értelemszerűen az, akinek az adott területen már több év tapasztalata van, ez jelent jó néhány projectet, +ismeri a kapcsolódó technológiákat is elég jól, PHP esetében pl. a Tomcat szervert, Linuxot, MySQL-t, stb.(persze lehet nem pont ezeket kell ismerni, soha nem PHP-ztam még, de a lényeg gondolom érthető)


backend: a szerveren futó logika megírásáért felel, adatbázis kapcsolat, lekérdezések, üzleti logika, stb.


frontend: a weboldal kinézetét programozza le, HTML, JavaScript, CSS, Flash, meg a többi f-stalicska technológia használatával.

2013. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!