Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szóval, infóórán Linux program...

Szóval, infóórán Linux programot használunk de nekünk itthon Windows programunk van, nem lehetne valahogy megoldani hogy Linux-om legyen? Mégis hogy? Másik felhasználó? És úgy?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

virtual pc

a te programod

2012. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na most egy kicsit érthettőbben és részletesebben pls :D
2012. okt. 24. 16:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Ajjajjj...

Mi az a program amit használtok órán? Libre Office? Gimp?

2012. okt. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ööö Linux, de fogalmam sincs h konkrétan mire gondolsz, Amúgy GIMP-ezünk, igen
2012. okt. 24. 16:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Töltsd le ezt, és telepítsd:

[link]


Töltsd le egy szimpatikus Linux-disztribúció telepítő lemezét:

Bátorkodnék a Linux Mint 13-at javasolni, de ez igazából attól függ, hogy mit akarsz hozzá futtatni, melyik repositoryban van stb.

[link]

[link]


Elindítod a Virtualbox-ot, és a varászló végig fog vezetni a virtuális gép létrehozásának lépésein.


A fentiekhez nem árt egy viszonylag erős gép, hiszem a virtuális gép is a host erőforrásait eszi, szóval tulajdonképpen 2 számítógépet egyszerre kell elvinnie a gépedben levő memóriának, CPU-nak stb.

2012. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 iostream ***** válasza:

[link]


Fut Windowson is.

2012. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

iostream jól írja, a gimp fut win-en is, sőt telepítés nélküli verziója is van.

Az írásodból látszik, hogy nem értesz még kellően a számítógépekhez, így jobb esetben csak egy életre megutálod a linuxok / unixok családját, rosszabb esetben a gépet is hazavágod a hozzá nem értéssel.

Telepíts fel egy win-es gimpet és csináld meg az órai feladatokat azon!

2012. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de ha meg nem gimp-ezni akarok hanem linzxozni, arra azt mondjátok hogy inkább ne csináljam mert hülyeség, és megutálom?? :) OKÉ :D
2012. okt. 25. 15:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Háát, Igazából Meg kéne tanulnod előbb ezeknek a mélyebb működési elvét. Én úgy tudom, hogy az Európai Unió jóvoltábol a legtöbb iskolában Ubuntu Linuxot használnak. De számodra van egy sokkal egyszerűbb módszer is mint a Virtual box. Az a neve, hogy LinuxLiveUSBCreator röviden LiLi. Most ennek a komolyabb működésébe nem szeretnélek bevezetni. de ha szeretnéd akkor írj nyugodtan :P.


Szóval ez a berendezés arra jó, hogy egyszerű 5 lépésben létrehozzunk egy Pendrivet amit a számítógépbe indításkor bedugva (és a bios-al kicsit szórakozva) máris az Ubuntu fog elindulni a gépeden. és használhatod azt minden módosítás nélkül. de ha akarod a program-ban kiválaszthatod hogy telepítse hozzá a VirtualBox-ot, így akár még egyszerűbben az ikonjára kattintva el fogja indítani Windowson belűl. Igazából én azt javasolnám, hogy tanulgass még a témában, de ha azonnal kell akkor innen letöltheted -> [link]


és csak egy üres, vagy félig teli pendrivera van szükség.

javaslom, hogy a 3. lépésben perzisztens módra álísd, így elmenti a módosításaid.


A siker szinte garantált, de a Bios-ban inkább ne nyulkálj nagyon, mert azzal elronthatod a számítógépet(dúrván). Ja és menetközben ne húzd ki.

A Bios álítgatása le van írva a telepítés végén megjelenő veboldalon, de javaslom a VirtualBox-os verziót válaszd, mert azzal nem teszel kárt a gépedben.

Én lassan 3 éve használok Linuxokat szóval ez az én ajánlatom ;)

2012. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tabaki ***** válasza:

Az, hogy a linux rokonszenves, nagyon is helyénvaló, de előttem továbbra sem tiszta, mi az, ami miatt okvetlenül arra van szükséged. Sok program megvan mindkét oprendszeren, felhasználóként jószerivel nincs különbség.

A Másik felhasználóra való linux-telepítés egy kedvesen naiv ábránd, a legkevésbé rideg valóság csakugyan a VirtualBox. Lehet ugyan két különböző partíción kétféle rendszer (az én gépem is ilyen), de tapasztalatlanul ne ess neki, kényes dolog a kivitelezése. Bizonyos linuxok települnek eleve Windows mellé is, itt visszavonulok, bizonyára van, aki többet tud róla.

2012. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!