Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám letesztelni,...

Hogyan tudnám letesztelni, hogy alkalmas vagyok-e a programozásra?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdd el csinálni, szánni kell rá egy kis időt, aztán majd úgyis kiderül. Én már rájöttem, hogy alkalmatlan vagyok rá. :D
2012. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Vannak a régi viccek:

1. Hogyan lehet betenni egy zsiráfot a hűtőbe?

2. Hogyan lehet betenni egy elefántot a hűtőbe?

Ismered? Ilyen gondolkodás kell hozzá!

2012. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazából bárki megtanulhat programozni, csak logika, és akarat kell. A matematikai tudás pedig hááááááát nem kötelező, pl.: akarsz írni egy programot ami detektálja az arcod, ehhez ugye alapesetben vágni kéne rendesen a matekot, de ügyes matekhoz érő programozók megírták az OpenCV-t, amit csak fel kell használnod, és rád már csak a kreatív munka marad. Tehát én azt mondom próbáld meg veszteni valód nincs, ma már sokkal könnyebb dolga van egy kezdőnek, mint 20-30 éve amikor alig voltak elterjedve a magas szintű nyelvek.
2012. nov. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az OpenCV pont olyan szempontból rossz példa, hogy annak a használatához azért nem árt ha van egy kis háttér tudás, illetve ha egy kicsit is bele kell nyúlni valahol (mert ilyen bármikor kellhet), akkor nem kevés matekot kell tudni.
2012. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja, hogy egy programozónak nem kell matek, az csak azt hiszi magáról, hogy programozó... El se tudom képzelni milyen programot írhat egy analfabéta programozó, mikor maga a programozás is a matematika egyik ága, és én, és minden igazi programozó, aki ért hozzá, az tudja hogy a kész komponensek összepakolása messze van a programozástól... Nem is tartom programozóknak az olyanokat akik megkérdőjeleznek, csak röhögni tudok rajtuk, mert látszik fogalmuk sincs róla mi a programozás. A legegyszerűbb feladatok is rengeteg matematika árán jönnek létre, és milyen programozó már az, aki nem tudja mi, és miért van? Annak milyen programkódja lehet... Álmodjatok csak, az alja munkára se venném fel az ilyen embereket.
2012. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 9. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

#5:


Lényegét tekintve igazad van, de te vagy a másik véglet, szélsőség. :)

A szükséges programok elég nagy részéhez egyáltalán nem kell high_end matek (gondolj a natúr ügyviteli programokra, de oprendszer fejlesztéséhez sem kell komoly matektudás. Egyszerűen azért, mert ott nincs rá szükség). A középiskolai szintű ismeretek, megkockáztatom, a fejlesztések zöméhez elégségesek.

Azonban az való igaz, hogy a matekkal tisztában kell lenni, mert optimalizálni enélkül bajos, esetenként maga a probléma megoldása is ettől függ (írjon már vki egy mp3 kompresszort. Egy fft-t alapfokú matektudással. Ugye-ugye? :)).

ÉS igen, az sem hátrány, ha tényleg tudod, hogy mi történik a kódban, amit kiadsz a kezedből.

2016. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

Úgy hogy nekiállsz. Ha megy, észre fogod venni. Ha esetleg nem, hát azt is.

2016. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy 2012-es a kerdes, erre azota gondolom meglett a valasz. :)
2016. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!