Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan olvasok be egy String[]...

Hogyan olvasok be egy String[]-et Splittel?

Figyelt kérdés

C#-ról lenne szó. Van egy szöveges fájlom, amiben vannak sorok nyilván, és van egy tömböm, amibe be kéne olvasni az egyes elemeket, amik egymástól szóközzel vannak elválasztva. Próbáltam ezzel a módszerrel, hogy:

StreamReader sr = new StreamReader("musor.txt");

string[] asd = sr.ReadLine().Split(' ');


majd megpróbáltam kiíratni a musor[j]-t (ahol j = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());), de semmi sem történik. Ti hogy oldanátok meg ezt az egyszerű problémát?



2012. nov. 13. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

StreamReader sr = new StreamReader("musor.txt");

while(!sr.EndofStream)

{

string szo = sr.ReadLine(); //A szó megkapja a musor.txt egyik sorát

string[] asd = szo.Split(' '); //az asd[0] lesz az első elem, az asd[1] lesz a második elem, amiket ugye úgy kapunk meg, ha feldaraboltuk a szóközöknél a sort

//Fontos!: Ez egy sor, ezt egy mázrixban tárold el szerintem. annyi sor legyen a mátrixban, ahány sor a txt-ben, és az oszlopból meg annyi, amennyi részre fel tudod osztani

}


ezt most írtam gyorsan, vs-ben nem teszteltem, lehet van benne szintaktiai hiba (nem tudom, hogy kell írni az endofstreamet)

2012. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!