Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ilyen programot hogyan...

Egy ilyen programot hogyan lehetne megírni?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényege, hogy tegyük fel a monitor közepén van egy szöveg (meghatározott betűtípussal persze) és azt szeretném, hogy egy program azt a részt beolvassa és abba a részbe ahol írni lehet, oda begépelje.


Itt egy kép, hogy könnyebben eltudjátok képzelni:

[link]


A piros részt (gondolom pixelbe lehet meghatározni, hogy hol olvasson) ellenőrizné, a benne lévő szöveget beolvassa és az alatta lévő kék részbe lehet írni, tehát ha ott a kurzor akkor oda kezdje el gépelni.


Ha ezt nem lehet megvalósítani, akkor az érdekelne, hogy van-e olyan program, amibe ha begépelek egy szöveget, és idekattintok a kék részébe, akkor valami gyorsgomb megnyomásával beillesze oda a szöveg.


(ctrl+v -s beillesztés nem működik, tehát csak olyan érdekelne ami úgy csinál, mintha emberi kéz a billentyűzeten írná be)



2012. nov. 16. 17:35
 1/6 iostream ***** válasza:
Gyakorlatilag captcha-t akarsz törni?
2012. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen képanalizálás is kell, ez tuti segít: [link]

(Na meg persze sok-sok türelem sem árt.)

2012. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag amilyen program nekem kell:

1/A. Egy kép alapján beolvas 1 szöveget.

1/B. Én gépelek be a programba 1 szöveget.

2. Ezt a szöveget gépelje be nekem egy gomb nyomásra, mintha én elkezdeném újra gépelni.

2012. nov. 16. 18:18
 4/6 SimkoL ***** válasza:

1/B és 2 könnyen megoldható kb. 10 sor.

Ha leírnád kicsit bövebben, milyen késleltetéssel gépeljen (ms-ban), ablakméretek, betűtípus, méret (bár megoldaható hogy mind állítható legyen :) és egyáltalán mire szeretnéd használni mert én nem látom semmi értelmét, ez olyan újjgyakorlatnak tűnik - mármint a programozás része.


Képből szöveget felismerni grízesebb bár nem megoldhatatlan, de kérdés, hogy megéri-e vele küszködni?


A fentieket 1/B és 2 megírom neked holnap ha kell, ma már ki kell pihennen a kocsmai kiruccanásomat.

2012. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!! Teljesen mindegy, hogy mekkora lesz és milyen gyorsan írja a karaktereket, csak működjön.
2012. nov. 17. 12:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem kaptam még mindig meg a programot, esetleg valaki más tudna segíteni?
2012. nov. 21. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!