Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írjak olyan algoritmust...

Armandka kérdése:

Hogyan írjak olyan algoritmust, mely természetes számokat tartalmazó 10 elemű tömb páros értékű adatát írja ki?

Figyelt kérdés
Egy okos programozó le tudná nekem vezetni, mégis hogyan néz ki MONDATSZERŰ leírásban egy ilyen algoritmus? Bocsi ha elég egyszerű dolgot kérdezek,de nem tudom, hogy mit értünk a páros értékű adat alatt, és ez az algoritmus megírása most valahogy sehogy se megy!
2012. nov. 20. 15:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az után hogy a kérdező külön KI EMELTE NAGY BETŰKKEL hogy mondatszerű leírásban kéri az algoritmust, elképzelésem sincs hogy került szóba % operátor, meg párosságteszt függvény majdnem az összes hozzászólásban.


"A természetes számok halmaza egy számtani sorozat..."


Szóval ezért vagyok kettes matekból? Mert általános iskola óta nem tudják a fejembe verni hogy a sorozat, meg a rendezett halmaz egy és ugyanaz?

2012. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A számtani sorozat egy rendezett halmaz.

Gondold végig, i-edik elemhez rendelsz egy x + i * d számot.

2012. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 iostream ***** válasza:

Legalább jólrendezettség kell hozzá, és még abban sem vagyok biztos, hogy az elég.

A sorozat, alapdefiníció szerint egy leképezés a természetes számok halmazáról (nem -ból) valami másba. Hogy ez helyettesíthető-e a halmazon megadott jólrendezéssel, az jó kérdés.

2012. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És a számtani sorozat nem leképezés a természetes számok halmazáról? Vagy legalábbis N\{0}-ról, attól függ, mit veszel természetes számnak.
2012. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyébként bármilyen struktúra is a számtani sorozat, teljesen mindegy, mert középiskolás matek ismeretekkel is meg lehet határozni az i-edik elemet O(1) hatékonyságú algoritmussal. Az algoritmus szempontjából egyértelmű, hogy nincs szükség letárolni az elemeket memóriában.
2012. nov. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!