Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azt hogy lehet megoldani,...

Azt hogy lehet megoldani, hogy az enter ('\n') karaktert ne szánolja bele? Forráskód lent.

Figyelt kérdés

Az a bajom hogy, amikor beírom a film azonosítóját ami egy egész szám és entert ütök akkor az entert karakter kerül a köv tömbbe(film címhez) és utána már csak a rendezo-t tudom beírni.


forráskód(részlet):


switch(menu){

case 1:{

system("cls");

printf("\t\tADATBEVITEL\n\n");

do{

printf("Irja be a film azonositojat: ");

scanf("%d", id[j]);

i=0;

printf("Irja be a film cimet: ");

while((cim[j][i++]=getchar())!='\n');

cim[j][i-1]='\0';

i=0;

printf("Irja be a film rendezojenek a nevet: ");

while((ren[j][i++]=getchar())!='\n');

ren[j][i-1]='\0';

j++;



2012. nov. 25. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
scanf("%d", &id[j]); itt tudom h véletlen lehagytam a &-t, de ez nem változtat a lényegen.
2012. nov. 25. 22:08
 2/6 anonim ***** válasza:

scanf("%d\n", &id[j]);


(Te lehetsz az a tegnapi gyerek. :D )

Elegánsabb lenne a többit is scanf-el, a getchar()-t akkor szokták használni ha a standard inputról érkező karaktereket ahogy érkeznek úgy akarjuk/kell feldolgozni menet közbe.

2012. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most h beírtam a %d után a \n-t, nyomok egy entert és csak egy új üres sor jelenik meg ahova írhatok(elvileg az kerül a cím tömbbe) és utána egy sorba dobja a "Irja be a film azonositojat:"Irja be a film cimet: "
2012. nov. 26. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Elírtam,

scanf("%d", &id[j]);

getchar();


Így lesz a jó.

2012. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :D imádlak xd
2012. nov. 27. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:
:D
2012. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!