Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Windowson programozás?

Windowson programozás?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni,hogy az elso 1-2 évet a programozás kezdetén lehet csinálni windowson? vagy szukséges a linux/OSX?

2012. nov. 28. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
azt megoszthatnád, hogy milyen nyelven szeretnél programozni
2012. nov. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
de egyébként igen
2012. nov. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja igen bocs, C-vel szeretnék kezdeni, utána C++. Ezek jo nyelvek kezdesnek szerinted?
2012. nov. 28. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:

Kezdésnek inkább C++ már, de oké, elmennek.

Lehet nyugodtan Windowson is csinálni.

2012. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igazából tökmindegy. Egyébként sem értem, miért gondolod, hogy a Linux/OSX akár csak egy fokkal is alkalmasabb programozásra, mint a Windows.


BTW körülbelül 2-3 hónap lesz csak, amíg nem fog számítani az oprendszer, addig viszont programozhatsz akár C64-en is.(Tudom, ott nincs C++ fordító, csak úgy mondtam valamit, mielőtt valaki okoskodni kezd).

Utána már úgyis jönnek az egy fokkal bonyolultabb programok, amikhez már szükség lesz a rendszerhívásokra, tehát itt már úgyis elkanyarodsz vagy a Windows vagy a Linux irányába. És ott valszeg is ragadsz :D

2012. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 iostream ***** válasza:
Csak ne szokj hozzá túlzottan, hogy az int 32 bites :)
2012. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Linux -on sokkal jobb, de windows -on is lehet jó programokat írni. Ajánlom a visual c++ -t, de vigyázz a system("pause"); -vel...
2012. nov. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 iostream ***** válasza:
És mégis MI sokkal jobb Linuxon? :) Basht lehet tenni Windowsra is, egyéb előnye nincs.
2012. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Linux -on sokkal jobb, de windows -on is lehet jó programokat írni."

Hát ez a mondat tökéletesen érzékelteti, mennyire vagy képben a dolgokkal(semennyire) :D:D


Azért egy pár dolgot kérdezek.

Mit jelent számodra, hogy Linux-on "jobb"?

Jobb fejlesztői eszközök vannak? Kényelmesebb az op.rendszer API? Vagy mi?


A másik: mit jelent az nálad, hogy "jó" egy program? :D

2012. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bár a kérdés nem nekem irányult, de talán arra gondolhatott a válaszoló, hogy a rendszerhívások egyszerűbbek és több, kényelmes kis open-source toolt lehet találni, ami hasznos.


Pl. egy C/C++ socketeket használó programot linux alatt rövidebb kóddal, egyszerűbben meg lehet írni, mint Windows alatt. (Most ne vegyük figyelembe az egyes libeket!)

Bár Win alatt is csak 1-2 plusz kell a kódba, de akkor is... :)


Valamint mondjuk nekem eddig PHP-ra, illetve ezzel együtt a webes fejlesztésekre még mindig a vim és egy konzol jött be eddig a legjobban. Nem egyszerű megszokni, de ha sikerül, akkor az ember baromi gyorsan tud dolgozni vele és tényleg minden kézre áll.

2012. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!