Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki esetleg tud nekem...

Valaki esetleg tud nekem segíteni egy JAVA feladatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kéne egy kis segítség JAVA-ban :S Csütörtökön be kéne adjak egy feladatot csak hát jóformán semmit se értek egész programozásból :( esetleg ha valaki tudna segíteni, akkor kérem írjon az email címemre: zsoltdracz@gmail.com Remélem vannak itt páran akik e téren igen csak nagy tudással rendelkeznek :) Előre is köszönöm! Maga a feladat ez lenne: Egy szöveges állományban soronként egy osztály diákjainak magassága szerepel! Adjuk meg, hogy hányadik diák a legmagasabb, a legalacsonyabb, a medián (vagy kik), és mi az osztály átlagos magassága! A medián helyett módusz kéne. A szöveges állományt is nekünk kéne létrehozni, szóval egy szöveges dokumentumot kedvünk szerint fel kell töltenünk és úgy kéne megoldanunk a feladatot. Még egyszer előre is köszönöm ha esetleg tudna valaki segíteni :)

2012. dec. 10. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Késõ bánat, ezt már buktad.
2012. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
beolvasod, sorba rendezed, kiválasztod az első és az utolsó elemet (rendezés után ez a min és a max), összeadod őket és leosztod a darabszámmal, stb.
2012. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

//Egy szöveges állományban soronként egy osztály diákjainak magassága szerepel! Adjuk meg,

//hogy hányadik diák a legmagasabb, a legalacsonyabb, a medián (vagy kik), és mi az osztály

//átlagos magassága!


import java.io.*;

import java.util.*;


public class beadando {


public static void main(String[] args) {

int osszeg = 0;

int i = 0;

int [] tomb = new int[100];

try{

BufferedReader be = new BufferedReader (new FileReader("magassag.txt"));

String line = be.readLine();

while (line != null) {

tomb[i] = Integer.valueOf(line).intValue();

i++;

line = be.readLine();

}

be.close();

} catch (IOException e) {System.out.print (e); }

int indexmax=0;

for (int j = 1; j<1; j++) {

if (tomb[j]>tomb[indexmax]) {indexmax =j;}

}

System.out.println("Max: " + tomb[indexmax]);

int indexmin=0;

for (int j = 1; j<1; j++) {

if (tomb[j]<tomb[indexmin]) {indexmin =j;}

}

System.out.println("Min: " + tomb[indexmin]);


}

}



Valaki megtudná mondani, hogy ezt, hogy kéne átírnom hogy ne a +, - értéket nézze a max, min számításnál hanem a legkisebb,legnagyobb számot írja ki a txt-ből? Illetve ha kiírja a legkisebb, legnagyobb számot, akkor ki kéne írnia ,hogy az a szám hanyadik sorban van a txt-ben.

2012. dec. 11. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!